Bal
4
Kt
2024
Benitos Malčiūtės tapybos paroda „Sustoti ir pajausti @ Elektrėnų kultūros centras
Bal 4, 8:00 – Bal 30, 9:00

Elektrėnų kultūros centre erdves puošia vidine ramybe alsuojanti Benitos Malčiūtės tapybos paroda „Sustoti ir pajausti” 🎨

Paveikslų koloritai ir dinamiški potėpiai kuria emocinę ir estetinę kūrinių nuotaiką, išryškina jų daugialypiškumą. Kūriniai tapyti akrilu, tačiau naudojant įvairias papildomas technikas, tokias kaip pastelė ar koliažas, ir kombinuojant jas tarpusavyje. Objektai ir figūros atsiranda iš svajingos ir harmoningos atmosferos, perteikiančios gilias emocijas.

Darbai tapyti be konkrečių kompozicijų, paliekant laisvę pačiam žiūrovui įprasminti ir suteikti paveikslui mintį, kuri gali kisti, kas ir yra abstrakcijos žavesys. Šioje parodoje dailininkė kviečia sustoti ir pajusti įkvėpimą, pabūti su savimi.

Benitos Malčiūtės tapybos darbų galima rasti privačiose kolekcijose Lietuvoje, JAV, Vokietijoje, Danijoje.

Kviečiame apsilankyti ir pajusti parodą iki balandžio 30 dienos 🍍

Paveikslus galite įsigyti: www.benita-art.lt

Bal
10
Tr
2024
Nutrūktgalviai: Don Kichoto pėdsakais | Animacinis kino filmas @ Elektrėnų kultūros centras
Bal 10, 17:30

Nedideliame Ispanijos La Mančos mieste gyvena 11-metis Alfonsas – tikrų tikriausias legendinio Don Kichoto pro-pro-pro-pro-proanūkis. Dėl savo lakios vaizduotės berniukas daug draugų neturi. Tiksliau, turi tik vieną – kaimynystėje gyvenantį Pančo Pansą (Ištikimojo Don Kichoto ginklanešio Sančo Pansos pro-pro-pro-pro-proanūkis). Tiesa, berniukai priversti savo bičiulystę slėpti, nes jų šeimos tarpusavyje sutaria kaip šuo su kate.
Vieną dieną La Mančos horizonte pasirodo paslaptingas ir labai grėsmingai atrodantis audros debesis, kiekvieną dieną slenkantis vis arčiau miesto. Nusprendę veikti, nutrūktgalviai berniukai leidžiasi į kelionę, kad išsiaiškintų paslaptingosios audros paslaptį, nugalėtų miško glūdumoje tūnančius pavojus ir išgelbėtų savo mylimą miestą.

 • Filmas dubliuotas lietuviškai, be subtitrų.
 • Režisierius: Gonzalo Gutierrez
 • Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=ma6oZUfFXPQ
 • Žanras: Animacija, nuotykių, šeimos
 • Sukurta: Argentina, Vokietija
 • Trukmė: 1h 25 min
Bal
17
Tr
2024
Prezidentas | Kino filmas @ Elektrėnų kultūros centras
Bal 17, 18:00

Pirmą kartą į Lietuvos kino teatrus atkeliauja filmas apie vieną iškiliausių Lietuvos asmenybių – kadenciją baigusį prezidentą Valdą Adamkų. Dokumentinio filmo “Prezidentas” idėjos autoriai – Daiva Žeimytė- Bilienė ir Arūnas Valinskas- 2019 –aisiais metais padarė su prezidentu viso gyvenimo interviu, kuris visapusiškai atskleidžia 10 metų Lietuvos prezidento pareigas ėjusio Valdo Adamkaus asmenybę ir požiūrį į daugybę jo gyvenimą lydėjusių istorinių įvykių. Filmą režisavo Giedrė Genevičiūtė. Muziką specialiai šiam filmui sukūrė kompozitorius Gediminas Zujus. Pasakodamas savo istoriją, kadenciją baigęs prezidentas, netikėtai sau pačiam, randa atsakymus į visą gyvenimą jį lydėjusius klausimus – kodėl vaikystėje šeimos meilės stokojęs V. Adamkus, gebėjo būti švelnus ir dėmesingas visiems jo gyvenimo kelyje sutiktiems žmonėms? Kodėl jis taip myli žmones? Ką jam reiškia meilė – jo Lietuvai ir jo Almai? Šiandien prezidento žinutė šviesaus atminimo žmonai, kurią jis ištarė filme, įgyja dar didesnę reikšmę. Lyg priminimas visiems, skamba ir dokumentiniame filme ištarti Valdo Adamkaus žodžiai apie meilę savo šaliai. Ką jam visada reiškė Lietuva? Ką ir kodėl jis dėl jos darė būdamas JAV? Ar jis galėjo nekandidatuoti į Lietuvos Respublikos Prezidentus? Žiūrovams netikėta pasirodys ne tik Valdo Adamkaus žmogiškoji pusė, bet ir jo gebėjimas gudriai, bet diplomatiškai išlaviruoti sudėtingose politinėse ir geopolitinėse situacijoje. Prezidentas kino juostoje papasakoja, kokiais būdais jam pavyko gauti leidimą sovietmečiu atvykti į Lietuvą ir dėl ko jo atsiprašė buvusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel? Dokumentinis filmas  „Prezidentas“ – tai lyderio, kuris yra vienas iš mūsų, istorija, leidžianti suvokti, koks iš tiesų žmogiškas gali būti valstybės vadovas.

 • Žanras: Dokumentika
 • Režisierius: Arūnas Valinskas, Daiva Žiemytė – Bilienė, Giedrė Genevičiūtė
 • Kino teatruose: 2024 04 12
 • Platina: UAB „CinemaAds“
 • Trukmė: 1 val. 55 min.
 • Cenzas: A

 

 

Bal
18
Kt
2024
,,Nuo klasikos iki ABBA”. R.Ščiogolevaitė, V.Genytė ir A.Pilvelytė @ Elektrėnų kultūros centras
Bal 18, 18:00

Trys scenos karalienės – Rūta Ščiogolevaitė, Vaida Genytė ir Aistė Pilvelytė – susibūrė į unikalų muzikos projektą „3 DIVOS“!  Žiūrovų numylėtinės nutarė leistis į šventinį koncertinį turą ir aplankyti daugybę Lietuvos miestų.

Žavingosios atlikėjos paruošė išskirtinę koncertinę programą „Nuo Klasikos iki  ABBA“, kurioje skambės daugybė pasaulinių hitų, o taip pat kultinės švedų grupės populiariausios dainos.

Koncertas pilnas įspūdžių, netikėtumų, bei žanrų įvairovės. Programoje skamba dainos, su kuriomis užaugo šios daininkės. Tai muzika, apimanti kelis dešimtmečius ir net šimtmečius – nuo klasikos grožio iki retro smagumo, kino filmų, miuziklų, pop ir roko žanro kūrinių. Koncerte girdėsite tokias dainas, kaip: “Jurgos arija”, “Dangus tau dovanoja aukštį”, “You Raise Me Up”, “Barcarolle”, “Never Enough”, “Diamonds”, “Meilės netylėk”, “Meilę skolingas tau”

Pagrįstai galite tikėtis, kad šis koncertas, tarsi muzikinė pasaka, užburs ir paskandins į svaigų muzikos pasaulį, o betarpiškas ir nuotaikingas atlikėjų bendravimas užtikrins jaukią ir smagią nuotaiką. Išduosime paslaptį – koncerto metu skambės ir patys  žinomiausi pačių atlikėjų hitai. Bilietas į šį koncertą gali tapti nuostabiausia dovana artimiesiems ir puikia galimybe kokybiškai praleisti laiką su mylimiausiais žmonėmis.

Koncerto trukmė – 1,5 val.

Bilietus platina – www.ticketmarket.lt , www.bilietai.lt ir renginių vietų kasos

Informacija tel. 8 609 66699

Geg
17
Pn
2024
Spektaklis „Valentino ragai“ @ Elektrėnų kultūros centras
Geg 17, 18:00

Šiandien vis dar baiminuosi dėl rytojaus – galimai naujos koronaviruso atmainos, grėsmių Lietuvai, karo Ukrainoje, plūstančių pabėgėlių. Baugu, kad gali būti vėl uždarytos sienos, sustabdytos kelionės, nutilę renginiai ir vietoje žmonių bendravimo atsivėrusi tuštuma. Todėl nutariau neatidėlioti spektaklio rodymo datos ir pradėjau viešinti jį po Lietuvą.. Pjesę „Valentino ragai” parašiau remdamasi dviem savo novelėmis , kuriose aprašiau tikrus įvykius Jonavoje(1987 m.) ir miestelėnų meilės istorijas(2015 m.). Visada maniau, kad poelgiai yra svarbesni už žodžius. Tikiu žmonių gerumu, pati nepaklustu stereotipams ir išankstinėms nuostatoms.

Esu buvusi Jūsų mieste 2022 m., Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristačiau savo antrą novelių knygą „Angelų vasara“. Sugrįžau vėl, nes nuoširdžiai patiko jūsų miestelėnų šiltas priėmimas ir nuostabus liepos mėn. vakaras!

Trumpai apie spektaklį „Valentino ragai“ tai – kūrybinis tiltas. Toks buvo mano sumanymas ir pavyko sujungti du krantus Panevėžį ir Jonavą, į veiksmą įtraukti tų miestų gyventojus. Spektaklio siužeto nerašysiu, tai intriga. Aktorius pamatysite reklamoje LEDEKRANE. Spektaklis patiks ir pagyvenusio amžiaus žmonėms ir jaunimui, linksmas, intelektualus su gera pabaiga.

Spektaklio režisierius – Marius Cemnickas. Vaidina du J. Miltinio dramos teatro aktoriai:  Marius Cemnickas ir Jolita Skukauskaitė. Trys jonaviečiai  aktoriai: Gediminas Gutauskas, Kristina Adukaitė, Ernesta Legienė.

M..Cemnickas – režisierius, aktorius – gimė 1986 m. 2010 m. Klaipėdos universitete baigė Režisūros studijų programą ir tais pačiais metais buvo priimtas dirbti aktoriumi į J. Miltinio dramos teatrą. Režisavo du spektaklius: „Rotšildo smuikas” (2014 m.) ir „Snaigės pasaka” (2018 m.).

Skukauskaitė gimė 1980 m. 2020 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė Teatro ir kino vaidybos studijas, vadovaujamas A. Latėno ir A. Savickaitės. 2003 m. pradėjo dirbti J. Miltinio dramos teatre aktore. 2022 m. Auksinio scenos kryžiaus laureatė Aktorių ansamblio kategorijoje už spektaklį „Laukys”.

Gutauskas – režisierius, aktorius – gimė 1988 m. 2013 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, 2023 m. įgijo Teatro ir muzikos magistro laipsnį. Dirba Jonavos kultūros centre Teatro skyriaus vadovu ir režisieriumi. Jonavoje režisuoti šie spektakliai: Martin Bellemare „Laisvė” (2018 m.), J. L. Lagarce „Gyvenimo šiuolaikinėje visuomenėje taisyklės” (2018 m.), kalėdinė muzikinė pasaka „Kur pradingo dūda Jono?” (2019 m.).

Adukaitė dirba Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešojoje bibliotekoje kultūros projektų vadove. Vaidino J. Andriulevičiaus režisuotame spektaklyje „Trys aukštos moterys”. Kristina gimė 1984 m. 2007 m. VU baigė Kultūros vadybos bakalauro studijas, 2009 m. jgijo VDU Lyginamųjų kultūros studijų magistrės laipsnį.

Legienė dirba lietuvių kalbos mokytoja Bukonių mokykloje-daugiafunkciame centre. Gimė 1985 m. 2009 m. VDU baigė Lietuvių kalbos filologijos studijas, įgijo pedagogės kvalifikaciją. Nuo mažens šoka, dainuoja, dalyvauja įvairiuose konkursuose. Mokykloje lankė dramos studiją. Vaidyba, dainavimas, renginiai – jos gyvenimo variklis, pašaukimas, atgaiva sielai. Scenoje nuostabų balsą turinti Ernesta dainuos gyvai.

Pasidalinsiu kelių aktorių išsakytomis mintimis.

“ Spektaklis „Valentino ragai” apie praleisto šanso nebuvimą. Juk yra posakis: „Kai Dievas uždaro duris, atidaro langą”… Tik kartais taip stipriai įbedam kaktas į tą langą, kad paprasčiausiai sunku jį atidaryti…” ( J. Skukauskaitė).

„Apie spektaklį „Valentino ragai” pasakysiu Frydriko Nyčės žodžiais: „Kas turi kam gyventi, ištvers bet kokį kaip. Kas žino dėl ko, tas gali išgyventi bet ką.”( K. Adukaitė).

Valentino ragai premjera sulaukė didelio vietos gyventojų susidomėjimo. Renginio vakarą Jonavos kultūros centro Didžiojoje salėje buvo užpildytos visos 600 sėdimos vietos.

Su nekantrumu laukiu spektaklio Elektrėnų KC gegužės  17 d. 18 val..

Eitvydė Pranevičienė

Jonavoje gyvenanti novelistė,

dailininkė, pjesės ir scenarijaus autorė.