Lap
3
Pn
2023
Renatos Murashko (Muraškaitės) ekspozicija „LIETUVOS DIDIEJI KUNIGAIKŠČIAI ir jų portretai“ @ Elektrėnų kultūros centras
Lap 3, 18:00 – Lap 30, 18:00

Nuo lapkričio 3 dienos vakaro iki lapkričio 30-osios Elektrėnų

kultūros centre įspūdinga Renatos Murashko (Muraškaitės) ekspozicija „LIETUVOS DIDIEJI KUNIGAIKŠČIAI ir jų portretai“.

Lietuvos valdovų ciklą sudaro 9 paveikslai, ku
riuose vaizduojami žymiausi šalies valdovai bei istoriniai veikėjai. Paveikslai yra netradicinio stiliaus, tai jaunosios menininkės Renatos Murashko (Muraškaitės) interpretacija. Savo kūryboje ji naudoja komplementarias, ryškias spalvas, tarp kurių dominuoja mėlyni atspalviai.
Kviečiame apsilankyti!
@MURASHKO art studio
murashkoartstudio.com

 

Lap
22
Tr
2023
Šeima | Kino filmas @ Elektrėnų kultūros centras
Lap 22, 18:00

Jūs manėte, kad Adamsai keisti? Tuomet susipažinkite su jais!

Dideliame, šimtmečius istorijos menančiame dvare gyvena turtinga, tačiau labai konservatyvi šeima, iki šiol būsimoms nuotakoms parenkanti jaunikius. Vieną, pusėtinai gražią dieną Milda, drebėdama iš baimės, ryžtasi namiškiams pristatyti savo dar vieną jaunikį.
Prieš tai dvare apsilankiusiems jaunuoliams šeimos tardymai, švelniai tariant, nebuvo malonūs. Kai kurie bėgo neatsigręždami, kiti – dingo be žinios. Tačiau naujasis Mildos vaikinas nusistovėjusią giminės tvarką ir visą dvarą žada apversti aukštyn kojomis. Panašu, kad šio susidūrimo visi dar ilgai nepamirš.   Ir, be abejonės, šiame dvare siaubingai vaidenasi.
Stilinga, ironiška ir truputį šiurpinanti komedija, po kurios jūs savo šeimą laikysite tiesiog idealia.

 • Vaidina ir vaidenasi: Kristina Kazlauskaitė, Dainius Kazlauskas, Rimantė Valiukaitė, Vytautas Kaniušonis, Emilis Vėlyvis, Mindaugas Papinigis, Sigitas Račkys, Gailė Butvilaitė, Kęstutis Cicėnas, Monika Survilaitė.
 • Žanras: Komedija
 • Sukurta: Lietuva
 • Režisierius: Ramūnas Cicėnas
 • Kino teatruose nuo: 2023-11-03
 • Trukmė: 1h 32 min
 • Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
 • Kino teatruose nuo 2023-11-03Filmas lietuvių kalba, be subtitrų.
 • Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=SMEPZEMPG3Q
 • Bilieto kaina 6 €
Lap
23
Kt
2023
Spektaklis „Emigrantai“ (rež. Darius Gumauskas, vaidina: Giedrius Savickas ir Marius Čižauskas) pagal Sławomiro Mrożeko pjesę) @ Elektrėnų kultūros centras
Lap 23, 18:00 – 19:30

 

Šiame spektaklyje-komedijoje emigrantai pyksis, taikysis, valgys, prausis ir linksminsis – kaip tai vyko daugelyje Europos butų karantino metu. Intelektualas mąstytojas ir juodadarbis arba Vilniaus hipsteris ir Londono statybų pagalbinis.

S.Mrožeko pjesę išvertus tarsi rankovę, autoriaus emigrantus sugrąžinus atgal į tėvynę, sakytume: sveiki, broliai, 30 metų stebime mažėjantį gyventojų skaičių, senstančią populiaciją, prarastą milijoną žmonių. Dabar toks šansas… Tačiau visuomenės reakcija priešinga: baimė, nepasitikėjimas, neapykanta. Kūrybinė komanda kitu kampu žvelgia į neturinčius kur padėti savo didelių, neatsiplaunančių rankų tėvynainius. Režisierius remiasi artima šeimos patirtimi: visi, be išimties, trylika jo pusbrolių dirba Vokietijos, Airijos, Anglijos, Islandijos, Švedijos, Ispanijos statybose.

Emigrantai (rež. Darius Gumauskas, vaidina: Giedrius Savickas ir Marius Čižauskas) pagal to paties pavadinimo Slavomiro Mrožeko pjesę buvo sukurtas Tarptautinio Teatro festivalio SIRENOS pagrindinėje programoje 2020 m. rudenį.

Autorių teisės priklauso – Verlag Diogenes.
Rėmėjai: Vilniaus Miesto Savivaldybė, Lietuvos Kultūros Taryba, Vaga, Clear Channel Lietuva.
Prodiuseris: VšĮ DARBININKAI
Kooprodiuseris: SIRENOS

Renginys yra viena iš Vilniaus 700-tojo jubiliejaus iniciatyvų. Kelis metus organizuojama šventė kuriama partnerystės principu.

Lap
26
Sk
2023
Liaudiškos muzikos šventė „Ramta Drylia“ @ Elektrėnų kultūros centras
Lap 26, 15:00 – 17:00

„Ramta Drylia“ jau antrą kartą grįžta į Elektrėnų kultūros centrą. Liaudiškos muzikos šventė, skirta atšvęsti gausias lietuviškos kultūros šaknis. Šis renginys sujungs žmones į bendruomenę, kurioje galėsime kartu mėgautis gyva liaudiška muzika.

Lap
29
Tr
2023
Laikinai Jūsų | Kino filmas @ Elektrėnų kultūros centras
Lap 29, 18:00

1920-ųjų Kaunas, laikinoji sostinė. Vos prieš du metus nepriklausomybę atgavusi jauna valstybė Lietuva siekia išlikti gyva grobuoniškame Europos žemėlapyje. Jos naujoji istorija kuriama paprastomis rankomis, kurios kepa spurgas, krauna kontrabandos vagonus, kelia taures legendiniame „Metropolyje“, pasirašo slaptus dokumentus, užtaiso ginklą ar fotoaparatą, liudijantį ne tik laikmečio salonų puošnumą, bet ir pogrindžio žiaurumą.

Buvęs caro kontržvalgybos agentas Justas Adamonis grįžta į Kauną, tikėdamasis pamiršti kraupią praeitį. Tačiau buvusių šnipų nebūna. Jis gauna naują užduotį paslapčių, korupcijos ir išdavysčių persmelktame Kaune, kuriame niekuo negali pasitikėti. Slaptasis agentas Adamonis jau patyręs pasirinkimo tarp meilės ir pareigos skausmą, bet likimas ir vėl apnuogina jo silpnybę, kai periferijoje pasirodo vitališka antros eilės pusseserė Lilė. Lipdamas ant kulnų grėsmę keliančiam priešui, jis vis gyliau grimsta į asmeninę dramą.

„Laikinai Jūsų“ – tikrais faktais paremto Kanados lietuvio Antano Šileikos romano bestselerio ekranizacija. Tai – ne tik brangiausias lietuvių gamybos metų filmas, tačiau ir vienas techniškai sudėtingiausių: dalis detektyve regimų istorinių lokacijų buvo atkurtos virtualioje aplinkoje, nes iki šių dienų jų nėra išlikusių. Komfortas akims – laikmečio estetika, autentiški kostiumai ir įtraukiantis atmosferinis laukas, kuriame entuziastingai daužomi ir biliardo rutuliai, ir gyvenimai.

 • Filmas lietuvių kalba, be subtitrų.
 • Režisierius: Ramūnas Rudokas
 • Aktoriai: Simonas Storpirštis, Justina Nemanytė, Dainius Kazlauskas, Agnė Šataitė, Ramūnas Rudokas, Nerijus Gadliauskas, Šarūnas Datenis, Karolis Kasperavičius, Akvilė Žirgulytė ir kiti.
 • Žanras: Drama, istorinis , detektyvas
 • Sukurta: Lietuva
 • Trukmė: 1h 40 min
 • Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
 • Anonsas https://www.youtube.com/watch?v=utWGFqQEZ7M
 • Bilieto kaina 6 €
Lap
30
Kt
2023
Rolano Stankūno piešinių paroda „Šviesa ir šešėliai“ @ Elektrėnų kultūros centras
Lap 30 2023, 18:00 – Sau 1 2024, 19:00

 

Lapkričio 30 d., ketvirtadienį, 18 val. Elektrėnų kultūros centre (Draugystės g. 2) atidaroma personalinė Rolano Stankūno piešinių paroda „Šviesa ir šešėliai“.
Rolano Stankūno piešiniai – didelio formato, peržengiantys įprastų piešinių ribas. Sudaryti iš dešimčių tūkstančių atskirų potėpių, pieštuku ir anglimi pieštų ant popieriaus kelias savaites ar mėnesius. Apsiribodamas tik juoda ir balta spalvomis, kūrėjas abstrahuoja vaizduojamą tikrovę.
Nakties fasadai ar miestovaizdžiai, tik menkai apšviesti, sukuria niūrią, grėsmingą nuotaiką. Tačiau ją keičia džiugi atmosfera, kai Rolanas imasi gamtos motyvų: mirguliuojančio šviesos ir šešėlių žaismo vandenyje ar miške. Figūratyviuose piešiniuose, objektas susilieja su abstrakcija. Šešėlis čia tarsi vaizdas, tarsi vaizduojamo objekto nuojauta.
„Visą savo kūrybinį laiką gaudau, bandau sučiupti šešėlius. Mane žavi jų žaismė, gebėjimas iškreipti, deformuoti pažįstamus objektus į akiai nepažintas formas”, pasakoja Rolanas Stankūnas apie savo piešinius.
Šiame kontekste įdomu pastebėti, kad, kinų nuomone, šešėlis, kurį, pavyzdžiui, bambukas meta ant sienos, stebėtojui yra svarbesnis ir reikšmingesnis nei pats augalas. Štai kodėl sienos, tradiciškai supančios kinų sodus, dažomos baltai. Jos tarnauja kaip savotiška „drobė” ant jų atsirandantiems šešėliams. Šešėlių piešinys, visada juda, net ir pučiant menkiausiam vėjeliui.
Atidaryme dalyvaus dailininkas Rolanas Stankūnas.
Paroda veiks iki naujų metų sausio 1 d.

Vakaro baladės su Neringa Lapinskiene | Freskos muzikos koncertų ciklas @ Elektrėnų kultūros centras
Lap 30, 19:00 – 20:30

Lapkričio 30 dieną prie Elektrėnų kultūros centro freskos pasirodys neeilinė asmenybė. Kompozitorę Neringą Lapinskienę pažįsta tikrai daug kas, tačiau paskutinį rudens vakarą pamatysime ją kiek kitokiame amplua. Autorė drauge su gyvo garso grupe pakvies klausytojus į įdomų ir gilų  autorinių  baladžių  vakarą.

Vakaras, mirksintis žvakių šviesoje, taps jaukia atmosfera, kurioje susilies muzikinė harmonija. Koncerto programa ne tik atskleis kompozitorės unikalų kūrybinį vizijos pasaulį, bet ir leis kiekvienam klausytojui pajusti gilų emocinį ryšį su muzika. Savo kūryboje Neringa sujungia subtilų romantizmą, džiazo elementus, sukurdama neeilinį ir skirtingą pojūčių spektrą. Koncerto metu atsidarys langas į kompozitorės sielą, o gyvo garso grupės virtuozai šią muzikinę kelionę pavers ne tik garsine, bet ir vizualine patirtimi.

Lapkričio 30 dieną 19 valandą – Elektrėnų kultūros centre – vakaro baladės su Neringa Lapinskiene.


Gru
1
Pn
2023
Humoro vakaras Dzino šou
Gru 1, 18:00

Jau gruodžio 1 d.  18 val. nekantraujame pasimatyti  su pačiais mylimiausiais žiūrovais Elektrėnuose.

Dzino šou – žavingų, talentingų, ryškių aktorių trupė su dideliu džiaugsmu kviečia į unikalų, naujo formato,  trumpų, linksmų situacijų komediją – šou su muzikiniais intarpais. Dedikuotas juokui, gyvenimo džiaugsmui, gerai nuotaikai ir gražiems prisiminimams – skirtas idėjos sumanytojui, neprilygstamam humoristui, draugui ir nuostabiam žmogui – Vitalijui Cololo atminti.

Pirmą kartą Lietuvoje juokingų situacijų šou arba net keli spektakliai viename. Trumpos, nuotaikingos, gyvenimiškos istorijos, spalvingos kasdienybės akimirkos, suteikiančios puikią progą kartu su aktoriais pasijuokti iš kurioziškų nutikimų, gyvenimo ir savęs paties. Scenoje išvysite siautulingą komedijos fiestą, meistriškas aktorių transformacijas, skambės Evitos Cololo dainos.

Vaidmenis kuria Renata Kutinaitė, Karolis Sakalauskas, Julius Žalakevičius, Evaldas Jaras, Evita Cololo, Karina Stungytė, režisuoja Andrius Bartkus.

Gru
5
An
2023
Mongolija | Nemokamas spektaklis @ Elektrėnų kultūros centras
Gru 5, 18:00 – 19:30

Kviečiame į nemokamą spektaklį- paskaitą apie Dauno sindromą “Mongolija”. Gruodžio 5 dieną
18 valandą Elektrėnų kultūros centre.

 

Režisieriaus Dariaus Gumausko dviejų dalių spektaklis–paskaita “Mongolija” sukurtas remiantis
asmenine jo ir aktoriaus Andriaus Alešiūno patirtimi – draugaujant, dalinantis buitimi su Dauno
sindromą turinčiais artimaisiais. Pirmoje dalyje, kaip kalbėjimo būdas, pasirenkamas humoras,
šmaikščios situacijos ir nutikimai, per kurias atsiskleidžia sudėtinga tiek pačių žmonių su Daunu
sindromu, tiek šalia jų gyvenančių artimųjų situacija. Antroje dalyje – diskusijoje – į pagalbą
pasitelkiamas Santariškių klinikų Medicininės genetikos centro vadovas prof. dr. Algirdas Utkus,
kurį kalbina spektaklio režisierius Darius Gumauskas, dešimt metų auginantis dukrą su Dauno
sindromu. Šioje dalyje siekiama suteikti patikimos mokslinės informacijos iš savo srities
profesionalo lūpų. Mūsų tikslas – pasitelkiant teatrą bei mokslą, supažindinti su pagrindiniais
Dauno sindromo bruožais ir paneigti mitus apie sutrikusio intelekto žmones, kad reikalui esant,
turėtume drąsos ištiesti pagalbos ranką. Spektaklis-paskaita suteiks atspirties tašką, platformą –
pokalbiui, diskusijai, kels klausimus bei vers ieškoti atsakymų tiek apie Dauno sindromą, tiek
apie kitoniškumą plačiąja prasme. Kur prasideda tikroji neįgaliųjų integracija? Ar žodis „daunas”
tinkamas vartoti kaip keiksmažodis? Stereotipai apie ,,kitokius’’ labai giliai įsišakniję
visuomenėje, tačiau nenorime moralizuoti, bet šiltai ir šiek tiek ironiškai pažvelgti į problemą,
kad papildoma dvidešimt pirmoji chromosoma nėra priežastis jaustis svetimu visuomenėje.
Dariui Gumauskui 2020 m. už jautrų patirties atskleidimą bei socialinio-edukacinio projekto
„Mongolija“ sukūrimą įteiktas Boriso Dauguviečio auskaras. Spektaklio kūrybinė komanda –
režisierius ir idėjos autorius Darius Gumauskas, aktorius Andrius Alešiūnas, prof. dr. Algirdas
Utkus, kompozitorius Vytautas Leistrumas, video projekcijų kūrėjas Vytautas Narbutas.
Profesorius Algirdas Utkus apie spektaklį – ”Spektaklio žiūrovai išsineša žinių apie supratimą ir
apie empatiją ne tik žmonėms su šiuo sindromu, bet apskritai visiems. Dauno sindromas gali būti
kaip modelis kalbėtis apie empatiją plačiąja prasme. Turintieji jį yra gero būdo, linkę bendrauti,
meilūs, tad tas empatinis poveikis, manau, jaučiasi per visą spektaklį. Žiūrovai išeina ne tik
sužinoję daugiau apie Dauno sindromą, bet ir ugdydami savyje bendras žmogiškąsias savybes”.

Prodiuseris: Darbininkai
Kooprodiuseris: Oskaro Koršunovo teatras
Projekto sukūrimą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė

Gru
6
Tr
2023
Humoro klubas su programa „Šiek tiek siaubinga“ @ Elektrėnų kultūros centras
Gru 6, 19:00 – 20:30

Pasaulyje tiek visko blogo vyksta, kad jau liežuvis neapsiverčia sakyti, kad viskas bus gerai. Nes nebus.
Bet galbūt viskas bus geriau. O kol laukiame geresnių laikų, „Humoro klubas“ lipa į sceną su savo
naujausia programa „Šiek tiek siaubinga“, nes šiek tiek siaubingais laikais ir gyvename.
Pasirodo:
Paulius Ambrazevičius
Mantas Bartuševičius
Vaidotas Šiožinis
Durys: 18:30
Pasirodymas: 19:00
N16. Informacija gali daryti neigiamą poveikį nepilnamečiams.