Spa
2
Pr
2023
Evaldo Snieškaus paroda „Fotodžiazas“
Spa 2, 18:00 – Spa 31, 18:00

Fotografuoti pradėjau dar mokykloje, kai nupirkom fotoaparatą Zorkij. Tačiau pats daryti juodai-
baltas nuotraukas išmokau tik trečiame Vilniaus universiteto gamtos mokslų fakulteto kurse. Tyrinėjant gamtą be
fotografavimo neišsisukau.

Skirtingai nuo daugelio fotomenininkų, kurie darbo liūto dalį skiria kompozicijai (kuo ryškiau
užfiksuoti pagautą akimirką arba dirbtinai sukomponuoti norimą siužetą), aš improvizuoju nuo pradžios iki
pabaigos. Niekada nežinau kas bus. Tik vidinis balsas kužda, – nufotografuok tai. Telefonu, kino kamera,
mėgėjišku fotoaparatu. Net jei tas tai – kepamos daržovės keptuvėje ar perpjautas lietinis su sūriu, šešėlių
žaismas ant namo šalia Vatikano ar rūke paskendęs valtininkas Birštone. Tada prasideda improvizacija. Ir,
patikėkit, kaip improvizacijos muzikoje, aš to pačio rezultato negaliu pakartoti. Dalinai ir dėl to, kad nebelieka
objektų (Šventosios senasis molas išardytas, daržovės keptuvėje suvalgytos, apelsinas – taip pat). Kitaip savo
darbų stilių pavadinčiau Fotodžiazu.

Kodėl pasirinkau fotodrobę? Kai, lankydamasis Norvegijoje, visiškai atsitiktinai nufotografavau pro
akmenis srūvantį kalnų upės vandenį, pamačiau, kad fototechnikos pagalba galima piešti. O kaip kitaip
įsivaizduojate piešinį jei ne ant drobės?!

Su pagarba,
Evaldas Snieškus

Spa
11
Tr
2023
Makliai | Animacinis kino filmas
Spa 11, 17:30

„Makliai“  – mažieji išdykėliai ieško naujų namų!

Makliai  –  mieli ir smagūs nykštukai. Jie visada makaluojasi ten, kur tvyro pati tikriausia netvarka. Gyvena jie dažniausiai po grindimis arba kokiame nors mažame sienos plyšyje, o svarbiausia jie yra tokie maži, kad net nematomi, nebent pabertumėte miltų ir tada galėtumėte pamatyti jų mažytes pėdutes. Labiausiai už viską pasaulyje mažiesiems padaužoms patinka krėsti išdaigas  –  viską mėtyti, murzinti ir netgi slėpti. Jeigu jums kada nors paslaptingai dingo maistas, daiktai ar žaislai, žinokit, tai –  maklių darbas.

Kažkada labai, labai seniai maklių pasaulyje buvo milijonai, o gal net ir milijardai, tačiau bėgant šimtmečiams, kai žmonės tapo tvarkingesni, makliai beveik visiškai išnyko. Liko tik nedidelė maklių gentis, kuo ramiausiai gyvenanti netvarkingoje pono Hansono parduotuvėlėje, bet kai ją perima naujasis šeimininkas piktasis Karlas, makliams iškyla didžiulis pavojus! Karlas  negali pakęsti purvo ir dulkių! Maža to, nors Karlas negali pamatyti maklių, bet kuo puikiausiai užuodžia šių mažų išdykėlių kvapą ir šis bjaurus vyriškis darys viską, kad jo parduotuvėje būtų ideali tvarka bei šviežias oras. Beeeet… tvarka juk sunaikintų paskutinę maklių gentį! Jiems kuo greičiau reikia sprukti iš šios vietos ir surasti „Naująją Žemę“, kur jie galėtų toliau netvarkingai gyventi. Vyriausiasis maklius, atsivertęs Maklių išminties knygą, į naujosios žemės paieškas išsiunčia tris drąsuolius Smartį, Timą, Stelą ir štai tada prasideda patys tikriausi nuotykiai.

Tobuliausia netvarka – štai tikrasis maklių rojus! Smagiausių nuotykių ir pamokymų kupina istorija patiems mažiausiems apie svajonių išsipildymą, draugystę bei pasitikėjimą kino teatruose nuo rugsėjo 22 dienos.

 • REŽISIERIUS: Ali Samadi Ahadi, Markus Dietrich
 • AMŽIAUS CENZAS: V
 • ŽANRAS: nuotykių animacija
 • ŠALIS: Vokietija
 • FILMO PREMJERA: 2023-09-22
 • ANONSAS: https://www.youtube.com/watch?v=h3cF7euFI5A
 • Bilieto kaina: 5 €
Spa
17
An
2023
JUOZAS ERLICKAS „Mėlynoj stotelėj“ @ Elektrėnų kultūros centras
Spa 17, 18:00

JUOZAS ERLICKAS.

„Mėlynoj stotelėj“

Spalio 17 d. 18 val.

ELEKTRĖNŲ  KULTŪROS CENTRE

  Žmonės sujudę: ar gali būti, kad koncertuose jau draudžiama ne tik miegot, bet ir žiovaut? Ar tiesa, kad žiūrovų skaičius mažinamas, o paskui – dar?

        O svarbiausia – nejaugi koncerto metu reiks klausytis?

Deja, tokios pataisos jau parengtos. Gyvenam stiprėjančio Draudos spaudimo laikais.

Bet Juozas visados priešinosi prievartai. Todėl ir ši programa – laisvoji. Norim – slenkam į koncertą. O nenorim – namie sėdim.

Aprangos stilius – laisvas. Vyrams nebūtini juodi kostiumai, o moterims nereikia suknelių. Darbiečiai gali būt su konbinezonais, o valstiečiai – su šakėm.

Salėj elgiamės irgi laisvai. Kalbam su telefonu ar su kaimynu… Juozas juk scenoj irgi kalbės. Vienam mat galima, o kitiems – ne?

Aišku, per koncertą galima dainuot. Tik jokių „O dabar visi kartu!“ Kiekvienas dainuoja, kas jam patinka.

Elgiamės kaip namie, nebent kas imtų rėkt.

Bet kas ten rėks… Juozas yra sakęs: „Viskas gerai, išskyrus kapojimą kirviu.“

Ir jokių „Pakartot!..“ Išsimiegokit darbe.

Žiūrovų skaičius neribojamas, nors Juozas ne sykį patylom guodėsi: „Kodėl aš turiu aptarnauti dvigubai daugiau žiūrovų nei kiti?“ Vis dėlto, kalbėdamas per „ATM info“, žadėjo Lygių teisių komisijai nesiskųst. „Matyt, jau tokia mano karma,“ – liūdnai atsiduso Maestro.

Natūrali koncerto trukmė – iki galo. Bet laisvoji programa lengvai gali virsti trumpąja. Tai Jūsų valioj:

– Čiuožk, Juozai!..

Aišku, laisvė ne tik žiūrovams, bet ir artistams! Todėl nieko negalim pasakyt apie programos turinį. Kaip jie norės, taip ir padarys.

Vadinas, jeigu Juozas pradės dainuoti iš ryto, vakare gali ir nepasirodyti. Ar tai reiškia, kad koncertas neįvyks? Anaiptol! Juk žmonės taip retai besusitinka. Tai suėję patys ir  pašoks, padainuos… Be pašalinės akies. Visi bus laimingi ir dėkos už suteiktą progą.

Taigi šiais visuotinių draudimų ir suvaržymų laikais „Laisvoji programa – MĖLYNOJ STOTELĖJ“ teiks atgaivą kiekvieno sielai.

ATM info

#atmkompanija #juozaserlickas #elektrenai #renginiai

Spa
18
Tr
2023
Bučiuoju, Juozas | Kino filmas @ Elektrėnų kultūros centras
Spa 18, 18:00

Bučiuoju, Juozas (2023)

Ką Tu galėtum paaukoti dėl Lietuvos laisvės? Ar turėtum drąsos palikti viską? Grėsmės akivaizdoje išeitum į mišką? Kovai be jokių taisyklių? „Aš iš savo žemės – nė žingsnio! Toks mano pasirinkimas”, turėjęs galimybę trauktis patogesniam gyvenimui į JAV, savo broliui sakė pagrindinis filmo herojus Juozas Vitkus- Kazimieraitis.  Aukščiausio rango Lietuvos kariuomenės karininkas, pulkininkas leitenantas, ginkluotai kovai už Lietuvos laisvę 1945 metais pasitraukęs į mišką. Tokių karininkų daugiau nebuvo.  Pasipriešinimui prieš sovietų terorą Pietų Lietuvoje jis sutelkė tūkstančius vyrų ir jiems vadovavo. Visus partizaninės kovos dokumentus jis parašė remdamasis Lietuvos kariuomenės statutais ir kariškais principais. Jais partizanai ir Adolfas Ramanauskas-Vanagas vadovavosi daugiau nei dešimtmetį, iki pat 1956 metų.

Filmo scenarijus parašytas pirmuoju asmeniu. Pagrindinį vaidmenį atlieka aktorius Dainius Kazlauskas, kuris įtaigiai ir tiksliai atskleidžia Juozo Vitkaus pasirinkimų ir kovos dramą.

Juozo Vitkaus žmonos Genovaitės vaidmenį įkūnija aktorė Gabija Siurbytė, o pagrindinio bendražygio Adolfo Ramanausko-Vanago – aktorius Darius Petkevičius.

2022 m. lapkritį oficialiai pranešta, kad Leipalingyje, buvusio sovietų stribyno kieme atrasti pasipriešinimo kovų pradininko Juozo Vitkaus-Kazimieraičio palaikai. Filmo premjera rengiama prieš pat valstybines Juozo Vitkaus laidotoves. Jis bus iškilmingai palaidotas Antakalnio kapinėse, netoli Adolfo Ramanausko-Vanago.

 • Filmas lietuvių kalba, be subtitrų.
 • Režisierius: Agnė Zalanskaitė
 • Vaidina: Dainius Kazlauskas, Darius Petkevičius, Gabija Siurbytė, Robertas Lenartavičiu, Janina Matekonytė.
 • Žanras: Vaidybinė dokumentika
 • Sukurta: Lietuva
 • Platintojas: Cinema Ads, UAB
 • Režisierius: Agnė Zalanskaitė
 • Vaidina: Dainius KazlauskasGabija Siurbytė
 • Kino teatruose nuo: 2023-09-29
 • Trukmė: 1h 00 min
 • Cenzas: N-7. Jaunesniems būtina suaugusiojo palyda
 • Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=Q7PbCUJztBQ
 • Bilieto kaina: 6 €
Spa
20
Pn
2023
GYPSY FIESTA – Ištvano Kvik ir „Sare Roma“ koncertinis rudens turas
Spa 20, 18:00 – 19:30

GYPSY FIESTA – Ištvano Kvik ir SARE ROMA koncertinis rudens turas Kraują kaitinanti GYPSY FIESTA keliauja per Lietuvą! Pavasarį aplankę daugiau kaip dešimt miestų, rudenį SARE ROMA ir Ištvan Kvik kviečia į išskirtinius romų teatro pasirodymus kituose Lietuvos miestuose. Šį kartą SARE ROMA atvyksta į tuos miestus, kuriuose niekada nebuvo arba lankėsi labai seniai, tačiau ten laukia daugybė klausytojų ir fanų. GYPSY FIESTA – tai nėra dainų vakaras. SARE ROMA koncertas – tai spalvingas, ugnį kaitinantis spektaklis su išskirtiniais kostiumais, specialiaisiais šviesos ir garso efektais. Grupė atvažiuoja su programa, kurią kūrė visa komanda profesionalų. Kiekvieną kartą po koncertų girdime, kad žmonės tokio reginio nepamiršta dar ilgai, o pamatę kartą, mielai perka bilietus kaip dovaną savo artimiesiems ar draugams. Bent kartą pamatyti SARE ROMA pasirodymą tiems, kurie mėgsta kokybiškus scenos pasirodymus – būtina. SARE ROMA komanda GYPSY FIESTOS turui ruošiasi ne tik kruopščiai kurdama atlikėjams ne tik skirtingus kostiumų komplektus, bet ir daug įvairių dekoracijų, netradicinių sprendimų scenoje. O viską vainikuos – Jūsų, mieli žiūrovai, šiluma ir aplodismentai. Ne kartą įrodėte, kad iš plačios
romiškos širdies atliekamos dainos nepalieka abejingų, o aistringa ir virtuoziškai atlikta muzika užburia ir padovanoja pačius geriausius jausmus ir emocijas. Scenoje išvysite SARE ROMA sielą Ištvaną Kvik, jo scenos partneres vokalistes Rožę ir Alioną. Muzikantų grupė: Artūr Sabilo (gitara), Viktoras Krasauskas (mušamieji), Michail Kvik (gitara), Gabriela Sabilo (smuikas). Muzikos ritmus gaudys ir spalvingais šokių judesiais burs SARE ROMA šokėjos Kristina ir Andžela. Koncerte skambės ir visų mylimi kūriniai „Lietuvaitė“, „Aš turtingas“, „Tie keliai“, ir tradicinės užburiančios romų dainos, ir visiškai nauji, neseniai sukurti kūriniai, pristatyti per romų festivalį 2022 m. rudenį. Mes atvežame Jums, mieli klausytojai ir žiūrovai, didžiausią dovaną – pačias geriausias emocijas, kurios gydo ir primena, koks gyvenimas yra gražus! Nekantraujame susitikti.

 • Bilietus platina Elektrėnų kultūros centro bilietų kasa ir www.kakava.lt
 • Bilietų kaina: 22 – 26 €
Spa
25
Tr
2023
Aš gyvas | Kino filmas
Spa 25, 18:00

Aš gyvas (2023)

Keturiasdešimties metų Tomas Papartis (aktorius Leonardas Pobedonoscevas) yra paprastas žmogus, gyvenantis paprastą gyvenimą. Vieną dieną sistemos klaida jį oficialiai paskelbia mirusiu. Tai reiškia, kad banko kortelės nebeveikia, butas perduotas valstybei, o žmogaus – lyg nebuvę. Čia ir prasideda Tomo kova už įrodymą kad jis – gyvas! Į pagalbą jam atskuba du draugai – Artūras (aktorius Andrius Žiurauskas) ir Justina (aktorė Milda Noreikaitė), kurie pataria, kad vienintelis ginklas kovoje prieš biurokratiją yra viešumas. O geriausia jo apraiška – rinkimai į miesto merus. Tomas su draugais įsivelia į reklaminę mero rinkimų kampaniją. Ar Tomui pavyks laimėti mero postą? Ar pavyks išsiaiškinti, kas jį paskelbė mirusiu? Ar jis įrodys, kad yra gyvas? O gal pergalę švęs tarp Tomo ir Justinos netikėtai užsimezgusi meilė..?

Spa
28
Št
2023
Romansų vakaras „Aistra begalinė, daina nemari“ @ Elektrėnų kultūros centras
Spa 28, 15:00 – 17:00

Elektrėnų kultūros centre spalio 28 dieną vyks įdomus ir jaukus romansų vakaras. Šis renginys sujungs įvairius kolektyvus iš skirtingų Lietuvos miestų, suteikdamas jiems galimybę pasidalinti savo talentu ir aistrų šaltiniu – romansais.

Dalyvaujantys ansambliai sukurs atmosferą, praturtintą emocijomis ir meile, kuria dalinsis su visais, kurie atvyks į šį renginį.

Kviečiame visus į įkvepiantį vakarą, skirtą romansų mylėtojams.

Spa
31
An
2023
Kuo tapsi Helovyno naktį? @ Elektrėnų kultūros centras
Spa 31, 17:30

 

Jaunieji Vilniaus kolegijos renginių organizatoriai šiurpiausią metų naktį kviečia atrasti savo tikrąją tapatybę!
Helovynas šiemet atkeliauja į Elektrėnus! Tai bus nepakartojamas vakaras, kur visi turės progą pajusti šios šventės dvasią 👻
Nuo 17:30 val. Elektrėnų kultūros centre vyks veiklos, skirtos visoms amžiaus grupėms. Vaikai ir suaugusieji galės išreikšti savo kūrybiškumą įvairiuose užsiėmimuose, tokiuose kaip:
🍭 saldainių gaminimas;
🎃 moliūgų dekoravimas;
👹 kaukių gaminimas;
👨‍🎨 piešimas ant veidų.
Vienoje iš erdvių, svečių lauks audiovizualinė – edukacinė patirtis – ten susipažinsite su mistinėmis ir šiurpiomis Helovyno būtybėmis 🧟‍♀️
19:00 val. – renginio kulminacija – baisiausio kostiumo rinkimai, kurių metu bus apdovanoti puikiais rėmėjų @Curiocity, @Hangar, @Loginiaižaidimai ir @TaiVeta prizais įspūdingiausiai ir originaliausiai pasipuošę svečiai. Visi dalyviai kviečiami susikurti unikalią ir bauginančią Helovyno personą 🧛‍♀️
Šventės atmosferą palaikys grupė „Nihilith” bei atlikėjai Modestas Karanda, Lukrecija Vasiliauskaitė – Luka, Kamilė Smaidžiūnaitė, Vaiva Vilpišauskaitė.
Po renginio Elektrėnų kultūros centre visi kviečiami į after party geriausioje Elektrėnų picerijoje @Canna Pizza!
Renginio rėmėjai: @Curiocity, @Finėjas Group, @Hangar, @Geologas.lt, @S. Kutyrevo I.Į, @TaiVeta, @Loginiaižaidimai.
Informaciniai rėmėjai: @Elektrėnų žinios, @Elektrėnų kronika.
Renginys nemokamas

Lap
3
Pn
2023
Renatos Murashko (Muraškaitės) ekspozicija „LIETUVOS DIDIEJI KUNIGAIKŠČIAI ir jų portretai“ @ Elektrėnų kultūros centras
Lap 3, 18:00 – Lap 30, 18:00

Nuo lapkričio 3 dienos vakaro iki lapkričio 30-osios Elektrėnų

kultūros centre įspūdinga Renatos Murashko (Muraškaitės) ekspozicija „LIETUVOS DIDIEJI KUNIGAIKŠČIAI ir jų portretai“.

Lietuvos valdovų ciklą sudaro 9 paveikslai, ku
riuose vaizduojami žymiausi šalies valdovai bei istoriniai veikėjai. Paveikslai yra netradicinio stiliaus, tai jaunosios menininkės Renatos Murashko (Muraškaitės) interpretacija. Savo kūryboje ji naudoja komplementarias, ryškias spalvas, tarp kurių dominuoja mėlyni atspalviai.
Kviečiame apsilankyti!
@MURASHKO art studio
murashkoartstudio.com

 

Lap
8
Tr
2023
Šeima | Kino filmas @ Elektrėnų kultūros centras
Lap 8, 18:00

Jūs manėte, kad Adamsai keisti? Tuomet susipažinkite su jais!

Dideliame, šimtmečius istorijos menančiame dvare gyvena turtinga, tačiau labai konservatyvi šeima, iki šiol būsimoms nuotakoms parenkanti jaunikius. Vieną, pusėtinai gražią dieną Milda, drebėdama iš baimės, ryžtasi namiškiams pristatyti savo dar vieną jaunikį.
Prieš tai dvare apsilankiusiems jaunuoliams šeimos tardymai, švelniai tariant, nebuvo malonūs. Kai kurie bėgo neatsigręždami, kiti – dingo be žinios. Tačiau naujasis Mildos vaikinas nusistovėjusią giminės tvarką ir visą dvarą žada apversti aukštyn kojomis. Panašu, kad šio susidūrimo visi dar ilgai nepamirš.   Ir, be abejonės, šiame dvare siaubingai vaidenasi.
Stilinga, ironiška ir truputį šiurpinanti komedija, po kurios jūs savo šeimą laikysite tiesiog idealia.

 • Vaidina ir vaidenasi: Kristina Kazlauskaitė, Dainius Kazlauskas, Rimantė Valiukaitė, Vytautas Kaniušonis, Emilis Vėlyvis, Mindaugas Papinigis, Sigitas Račkys, Gailė Butvilaitė, Kęstutis Cicėnas, Monika Survilaitė.
 • Žanras: Komedija
 • Sukurta: Lietuva
 • Režisierius: Ramūnas Cicėnas
 • Kino teatruose nuo: 2023-11-03
 • Trukmė: 1h 32 min
 • Cenzas: N-13. 7-12 m. vaikams būtina suaugusiojo palyda.
 • Kino teatruose nuo 2023-11-03Filmas lietuvių kalba, be subtitrų.
 • Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=SMEPZEMPG3Q
 • Bilieto kaina 6 €