Spektaklis „Valentino ragai“

Kada:
2024 gegužės 17, 18:00
2024-05-17T18:00:00+03:00
2024-05-17T18:15:00+03:00
Kur:
Elektrėnų kultūros centras
Cost:
12 €

Šiandien vis dar baiminuosi dėl rytojaus – galimai naujos koronaviruso atmainos, grėsmių Lietuvai, karo Ukrainoje, plūstančių pabėgėlių. Baugu, kad gali būti vėl uždarytos sienos, sustabdytos kelionės, nutilę renginiai ir vietoje žmonių bendravimo atsivėrusi tuštuma. Todėl nutariau neatidėlioti spektaklio rodymo datos ir pradėjau viešinti jį po Lietuvą.. Pjesę „Valentino ragai” parašiau remdamasi dviem savo novelėmis , kuriose aprašiau tikrus įvykius Jonavoje(1987 m.) ir miestelėnų meilės istorijas(2015 m.). Visada maniau, kad poelgiai yra svarbesni už žodžius. Tikiu žmonių gerumu, pati nepaklustu stereotipams ir išankstinėms nuostatoms.

Esu buvusi Jūsų mieste 2022 m., Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristačiau savo antrą novelių knygą „Angelų vasara“. Sugrįžau vėl, nes nuoširdžiai patiko jūsų miestelėnų šiltas priėmimas ir nuostabus liepos mėn. vakaras!

Trumpai apie spektaklį „Valentino ragai“ tai – kūrybinis tiltas. Toks buvo mano sumanymas ir pavyko sujungti du krantus Panevėžį ir Jonavą, į veiksmą įtraukti tų miestų gyventojus. Spektaklio siužeto nerašysiu, tai intriga. Aktorius pamatysite reklamoje LEDEKRANE. Spektaklis patiks ir pagyvenusio amžiaus žmonėms ir jaunimui, linksmas, intelektualus su gera pabaiga.

Spektaklio režisierius – Marius Cemnickas. Vaidina du J. Miltinio dramos teatro aktoriai:  Marius Cemnickas ir Jolita Skukauskaitė. Trys jonaviečiai  aktoriai: Gediminas Gutauskas, Kristina Adukaitė, Ernesta Legienė.

M..Cemnickas – režisierius, aktorius – gimė 1986 m. 2010 m. Klaipėdos universitete baigė Režisūros studijų programą ir tais pačiais metais buvo priimtas dirbti aktoriumi į J. Miltinio dramos teatrą. Režisavo du spektaklius: „Rotšildo smuikas” (2014 m.) ir „Snaigės pasaka” (2018 m.).

Skukauskaitė gimė 1980 m. 2020 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė Teatro ir kino vaidybos studijas, vadovaujamas A. Latėno ir A. Savickaitės. 2003 m. pradėjo dirbti J. Miltinio dramos teatre aktore. 2022 m. Auksinio scenos kryžiaus laureatė Aktorių ansamblio kategorijoje už spektaklį „Laukys”.

Gutauskas – režisierius, aktorius – gimė 1988 m. 2013 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, 2023 m. įgijo Teatro ir muzikos magistro laipsnį. Dirba Jonavos kultūros centre Teatro skyriaus vadovu ir režisieriumi. Jonavoje režisuoti šie spektakliai: Martin Bellemare „Laisvė” (2018 m.), J. L. Lagarce „Gyvenimo šiuolaikinėje visuomenėje taisyklės” (2018 m.), kalėdinė muzikinė pasaka „Kur pradingo dūda Jono?” (2019 m.).

Adukaitė dirba Jonavos Grigorijaus Kanovičiaus viešojoje bibliotekoje kultūros projektų vadove. Vaidino J. Andriulevičiaus režisuotame spektaklyje „Trys aukštos moterys”. Kristina gimė 1984 m. 2007 m. VU baigė Kultūros vadybos bakalauro studijas, 2009 m. jgijo VDU Lyginamųjų kultūros studijų magistrės laipsnį.

Legienė dirba lietuvių kalbos mokytoja Bukonių mokykloje-daugiafunkciame centre. Gimė 1985 m. 2009 m. VDU baigė Lietuvių kalbos filologijos studijas, įgijo pedagogės kvalifikaciją. Nuo mažens šoka, dainuoja, dalyvauja įvairiuose konkursuose. Mokykloje lankė dramos studiją. Vaidyba, dainavimas, renginiai – jos gyvenimo variklis, pašaukimas, atgaiva sielai. Scenoje nuostabų balsą turinti Ernesta dainuos gyvai.

Pasidalinsiu kelių aktorių išsakytomis mintimis.

“ Spektaklis „Valentino ragai” apie praleisto šanso nebuvimą. Juk yra posakis: „Kai Dievas uždaro duris, atidaro langą”… Tik kartais taip stipriai įbedam kaktas į tą langą, kad paprasčiausiai sunku jį atidaryti…” ( J. Skukauskaitė).

„Apie spektaklį „Valentino ragai” pasakysiu Frydriko Nyčės žodžiais: „Kas turi kam gyventi, ištvers bet kokį kaip. Kas žino dėl ko, tas gali išgyventi bet ką.”( K. Adukaitė).

Valentino ragai premjera sulaukė didelio vietos gyventojų susidomėjimo. Renginio vakarą Jonavos kultūros centro Didžiojoje salėje buvo užpildytos visos 600 sėdimos vietos.

Su nekantrumu laukiu spektaklio Elektrėnų KC gegužės  17 d. 18 val..

Eitvydė Pranevičienė

Jonavoje gyvenanti novelistė,

dailininkė, pjesės ir scenarijaus autorė.

Share Button