Elektrėnų jaunimo centre startavo net trys nauji projektai

Elektrėnų jaunimo centro komanda nuo šiol suteiks Elektrėnų savivaldybės jaunimui profesionalesnes ir kokybiškesnes paslaugas – nuo 2021 metų pradžios buvo finansuoti ir prasidėjo net trys nauji projektai: ”Darbinių įgūdžių suteikimas per savanorystę Elektrėnų miesto gyventojams”,  „Elektrėnų savivaldybės atviro darbo su jaunimu formulė“ ir  “Mobilusis Elektrėnų savivaldybės jaunimo centras II dublis”.

Vienas iš šiais metais įgyvendinamų projektų – ”Darbinių įgūdžių suteikimas per savanorystę Elektrėnų miesto gyventojams”. Projekto trukmė – 2,5 metų. Jo tikslas – darbinių, socialinių įgūdžių suteikimas per Elektrėnų kultūros centro savanorišką veiklą, 18-29 metų Elektrėnų mieste gyvenantiems jaunuoliams, kurie yra neaktyvūs darbo rinkoje, siekiant geresnės jų integracijos į darbo rinką. Savanoriai turės galimybę susipažinti su Elektrėnų kultūros centro veiklomis: meno kolektyvų veikla, renginių organizavimu, miesto švenčių organizavimu, Elektrėnų jaunimo centro ir Elektrėnų turizmo ir  informacijos centro veikla. Per šias sritis savanoriai įgis darbinių įgūdžių bei socialinių ir profesinių kompetencijų. Projekte dalyvaujantiems jaunuoliams bus kompensuojamas privalomasis sveikatos draudimas (PSD), jie gaus pažymėjimą, kuris įrodys įgytas kompetencijas, suteiksime tolimesnę pagalbą ieškantis darbo. Iš savo darbo srities specialistų savanoriai gaus nuolatinį palaikymą taikant mentorystės ir individualaus palaikymo metodus. Taigi tikime, jog šis projektas padės ne tik įgyti patirties, ateityje susirasti darbą, bet ir paskatins jaunuolį drąsiai tobulėti ir siekti naujų tikslų.

Kiti du  projektai finansuoti Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Pirmasis jų – „Elektrėnų savivaldybės atviro darbo su jaunimu formulė“. Projekto tikslas yra užtikrinti saugų laisvalaikio leidimo būdą ir kasdienį kokybiškų atviro darbo su jaunimu paslaugų teikimą Elektrėnų atvirame jaunimo centre 14-29 metų jaunuoliams. Nuolat taikant įvairius jaunimo informavimo, pirminės intervencijos, individualaus darbo, mediacijos metodus tampame jaunam žmogui vis labiau poreikius atliepti galinčia vieta ir pritraukimo centru. Šiems tikslams vykdyti turime jaunatvišką jaunimo darbuotojų komandą, kuri nuolat tobulėja, bei erdvę, kurioje galime priimti norinčius praleisti laisvalaikį neįpareigojančiai bei suteikti galimybę visiems dalyvauti įvairiuose mokymuose, prevencinėse veiklose, edukaciniuose užsiėmimuose. Taigi, tikimės ir toliau sėkmingai įtraukti, pasiekti, sudominti jaunuolius.

Elektrėnų kultūros centras ir toliau kryptingai vykdys mobilųjį darbą su jaunimu Elektrėnų savivaldybės 5-iose seniūnijose. Per dvejus praėjusius metus mobilus darbas su jaunimu tapo neatskiriama kaimiškų seniūnijų bendruomenės dalimi. Siekiant kokybiškesnių teikiamų paslaugų, šiais metais vykdysime projektą “Mobilusis Elektrėnų savivaldybės jaunimo centras II dublis”. Projekto tikslus ir uždavinius įgyvendins mobili 2 kvalifikuotų jaunimo darbuotojų komanda, o į skirtingas seniūnijas bus vykstama vieną kartą per savaitę. Prie mobiliojo darbo su jaunimu veiklų įgyvendinimo prisidės ir vietiniai socialiniai partneriai: Elektrėnų visuomenės sveikatos biuras, Užimtumo tarnyba ir Elektrėnų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, kurie padės vykdyti ugdomąsias, prevencines ir emocinio palaikymo veiklas. Sieksime darbo su jaunimu paslaugų kokybės užtikrinimo bei investuosime į jaunimo darbuotojų komandos stiprinimą per supervizijas ir kvalifikacijos kėlimą, daug dėmesio skirsime jaunimo informavimo ir konsultavimo paslaugų vykdymui. Elektrėnų savivaldybės jaunimo politikos prioritetas yra jaunuolių įdarbinimas vasarą, todėl sieksime, kad kaimiškų vietovių jaunuoliai pasinaudotų savivaldybės suteikiama galimybe, skatinsime savanorystę Elektrėnų kaimiškose bendruomenėse.

Su nekantrumu laukiame karantino pabaigos, kai galėsime grįžti į įprastinio gyvenimo ritmą, tad kol kas laukiame visų jaunuolių prisijungiant į nuotolines veiklas, kurias galite rasti  mūsų facebook puslapyje “Elektrėnų jaunimo centras” bei “Mobilusis darbas su jaunimu Elektrėnų savivaldybėje”.

Parengė: Elektrėnų jaunimo centro darbuotojos.

Share Button