Elektrėnų savivaldybės jaunuoliai bendravo su jaunimo darbuotojais iš Europos

Komandos pasiruošimas vykti į Elektrėnų seniūnijas

Š.m. spalio 9 d. Elektrėnų seniūnijose: Kietaviškėse, Kazokiškėse, Vievyje, Semeliškėse ir Pastrėvyje, jaunimo darbuotojai iš Norvegijos, Italijos, Rumunijos, Bulgarijos, Lietuvos ir Latvijos dirbo su virš 50 Elektrėnų savivaldybės jaunuolių. Seniūnijose jaunimo darbuotojai vedė užsiėmimus, pritaikydami mobilaus darbo su jaunimu metodus. Per trumpą laiką užsienio specialistai sugebėjo užmegzti ryšį su Elektrėnų savivaldybės jaunuoliais, bei taikyti žinias įgytas tarptautinių mokymų metu. Po renginių įspūdžiais dalinęsi užsienio specialistai, teigė maloniai nustebę, kokie nuoširdūs jaunuoliai iš mažųjų Elektrėnų miestelių, kaip puikiai bendrauja anglų kalba. Taip pat svečiai buvo nustebę infrastruktūros pritaikytos bendruomenės ir jaunuolių poreikiams kiekiu Elektrėnų savivaldybėje. Elektrėnų savivaldybė yra viena iš mažiau nei 10 savivaldybių Lietuvoje vystančių mobilias paslaugas jaunimui.

Labai svarbu surasti sąlyčio taškus

Jaunimo darbuotojai, savivaldybių jaunimo reikalų koordinatoriai, nevyriausybinių organizacijų atstovai iš 6 Europos valstybių š.m. spalio 7-11 dienomis Elektrėnų savivaldybėje dalyvavo tarptautiniuose mokymuose „Mobilusis darbas su jaunimu“. Šių mokymų metu su užsienio specialistais patirtimi dalinosi Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Neringa Pulauskienė, mobilaus darbo su jaunimu darbuotoja Barbora Vidauskienė, Elektrėnų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoja Justina Zaleckienė.

Mokymai buvo grindžiami neformaliojo ugdymo metodika, dalyviai aktyviai dalyvavo įvairiose, iššūkių reikalaujančiose grupinėse ir asmeninėse užduotyse. Dalyviai mokėsi užmegzti ryšius su jaunuoliais, bei sužinojo, kaip užmegzti partnerystę su vietos bendruomenėmis, kaip reklamuoti mobiliųjų darbą su  jaunimu ir aptarė, kaip galima būtų užsitikrinti paramą šiam darbui vietos bendruomenėje. Užsienio specialistai tyrinėjo jaunimo situaciją Elektrėnų seniūnijose, mokėsi planuoti mobilaus darbo su jaunimu veiklas atsižvelgiant į jaunuolių poreikius. Dalyviai įsivertino savo galimybes grįžus į savo šalis dirbti mobilų darbą su jaunimu.

Taip svečiams atrodo Kazokiškės

Šiais mokymais buvo siekiama analizuoti Elektrėnų savivaldybės mobiliojo darbo su jaunimu kaimo vietovėse koncepciją, Lietuvoje taikomų mobiliojo darbo su jaunimu principus ir formaliuosius reikalavimus. Dalyviai įgijo įrankius ir priemones mobiliojo darbo su jaunimu poreikio analizei, atsižvelgiant į jų vietos realybę. Suteiktos galimybės dalyviams pasidalyti savo vietos realijomis ir gerąja patirtimi dirbant su jaunimu atokiose ir kaimo vietovėse. Dalyviai mokymų pabaigoje džiaugėsi įgiję žinių ir praktinių gebėjimų reikalingų dirbant mobilų darbą su jaunimu.Projektas toliau bus vykdomas iki 2020 m. spalio. Projekto rėmuose bus atliekamas Mobilaus darbo su jaunimu Elektrėnų savivaldybėje poveikio tyrimas. Remiantis gerąja patirtimi bus rengiamas metodinis leidinys, kaip taikyti šią metodiką dirbant su jaunimu kaimiškose vietovėse įvairiose Europos valstybėse. 2020 m. bus organizuojama nacionalinės konferencija apie Mobilų darbą su jaunimu. Ši konferencija sukvies virš 60 specialistų iš visos Lietuvos į Elektrėnus. Šioje konferencijoje dalyvaus specialistai, kurie planuoja vystyti šias paslaugas ir nori perimti Elektrėnų ir kitų Lietuvos savivaldybių gerąją patirtį. Projektą „Mobilusis darbas su jaunimu: formuojant Europos praktiką“, kurią įgyvendina Elektrėnų kultūros centras ir Politikos tyrimų ir analizės institutas, projektas dalinai finansuojamas Erasmus + programos. Šio projekto dėka 2019-2020 metais mobilaus darbo su jaunimu paslaugos bus bandomos Italijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje ir Latvijoje.

Justina Zaleckienė
Elektrėnų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoja
Share Button