Paminėtos Laisvės gynėjų dienos 27-osios metinės

Penktadienio vakarą Elektrėnuose paminėtos 27-osios tragiškų Sausio 13-osios įvykių metinės ir Laisvės gynėjų diena.

18 val. Elektrėnų miesto bendruomenė, susirinkę į Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčią, prisiminė prieš 27-nerius metus įvykusius taikaus masinio pasipriešinimo įvykius bei nuoširdžia malda pagerbė Laisvės gynėjų atminimą.

Vėliau, Elektrėnų kultūros centro ir Elektrėnų jaunimo centro iniciatyva, elektrėniškiai, pakviesti į kultūros centrą turėjo galimybę pasiklausyti E. Žemaitaičio pranešimo apie „Propagandos daromą įtaką“, susipažįstant su informacinio karo bruožais ir propagandos užuomazgomis bei akcentuojant patriotizmo, meilės tėvynei vertybes.

Geriau pažinti savo šalies istorijos likimą kvietė vaidybinis filmas „Mes dainuosim“. Anglų režisieriaus R. Mullan 2015 m. pastatyta kino juosta jautriai perteikia kelių Lietuvos šeimų istorijas, atspindi kruvinuosius Sausio 13-osios įvykius Lietuvoje, kas susirinkusiems leido įsijausti į šalies istorijos vingius, prisiminti Laisvės gynėjų auką už tėvynės laisvę.

Renginio metu Jaunųjų Konservatorių Lygos Elektrėnų skyriaus iniciatyva buvo dalijamos popierinės neužmirštuolės, kurias, kaip atminimo ir pagarbos ženklą galėjo prisisegti kiekvienas apsilankęs.

Ačiū visiems šį vakarą susirinkusiems ir savo prasmingu buvimu puošusiems Elektrėnų kultūros centrą! Lauksime Jūsų ir sausio 15-ąją, parodos „Tėvynės labui“ atidaryme, Elektrėnų kultūros centre, kur galėsite susipažinti su tarptautinio moksleivių konkurso piešiniais, skirtais atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečiui bei turėsite progą pamatyti istorinį dokumentinį filmą apie partizanų vado Juozo Vitkaus-Kazimieraičio gyvenimo dramą „Nepaprasta auka“. Ruoškimės atkurtos Lietuvos valstybės iškilmėms drauge!

 

Elektrėnų kultūros centras

Elektrėnų Jaunimo centras

Share Button