Renginiai

Bir
2
Št
2018
Bliuzo vakaras @ Elektrėnų kultūros centro aikštėje
Bir 2, 19:00 – 21:00
Bir
13
Tr
2018
Cirkas iš Kaliningrado
Bir 13, 18:00 – 20:00
Bir
14
Kt
2018
Gedulo ir Vilties dienos paminėjimas
Bir 14, 18:00 – 19:00
Bir
23
Št
2018
Joninės
Bir 23 visą dieną
Rgp
25
Št
2018
Jaunystės Džiazo Uostas – 50 Metų
Rgp 25 visą dieną
Jaunystės Džiazo Uostas – 50 Metų

Rugpjūčio 25 dieną Elektrėnai visiems melomanams siūlo švartuotis „Jaunystės džiazo uoste“ – tokiu vardu šiemet pakrikštytas kasmetinis džiazo festivalis „Jaunystė“, tradiciškai vykstantis paskutinį vasaros šeštadienį. Pasak šventės organizatorių, uosto simbolis pasirinktas neatsitiktinai – džiazo gerbėjai kviečiami sugrįžti į miestą, kuris prieš 50 metų išplukdė Lietuvos džiazo renginius į tarptautinius vandenis.

„Šiandien daugelis ne tik mūsų šalies, bet ir užsienio melomanų žino Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Birštone vykstančius džiazo festivalius. Didžiuojamės, kad Elektrėnai krikštijami tokių renginių lopšiu – 1968 metais čia įvyko pirmasis Lietuvoje džiazo festivalis „Jaunystė“, suteikęs impulsą šio stiliaus populiarinimui. Keliems dešimtmečiams pamiršta, „Jaunystė“ atgimė prieš 11 metų ir nuo to laiko paskutinį vasaros šeštadienį Elektrėnai vėl tampa Lietuvos džiazo sostine“, – sakė vienas festivalio „Jaunystė“ organizatorių Vitas Umbrasas.

 

Pasak V. Umbraso, minint festivalio 50 metų sukaktį, šiemet „Jaunystės džiazo uoste“ netrūks nei jaunų, nei Lietuvos ir užsienio muzikos gerbėjams žinomų džiazo atlikėjų bei kolektyvų.

 

Elektrėnų kultūros centro aikštėje vyksiantį nemokamą renginį 16 val. „apšildys“ jaunieji Lietuvos džiazo talentai.

 

Po jų scenoje pasirodys Baiba ir Pauliaus Zdanavičiaus grupė. Iš Latvijos kilusi vokalistė Baiba Skurstene-Serdiukė, jau 13 metų tęsianti atlikėjos karjerą Lietuvoje, po ilgos pertraukos vėl išbandys savo galimybes džiazo srityje. Jai talkins patyrę įvairialypės muzikos atlikėjai – trimito ir fliugelhorno meistras Vytautas Skudas, klavišininkas bei kompozitorius Paulius Zdanavičius. Bosine gitara gros Tomas Maslauskas, o mušamųjų partijas atliks Augustas Baronas.

 

18 val. festivalio programą pratęs Eugenijaus Vedecko vadovaujamas džiazo orkestras „EVJO“, pasirodysiantis kartu su prof. Pranciškumi Narušiu ir Gintare Peciukonyte. „EVJO“ (ex – „The Magic Time Orchestra“) – 25-erių metų E. Vedecko darbo su bigbendais rezultatas, apjungiantis jaunatvišką entuziazmą ir solidų profesionalumą. Šių metų festivaliui „Jaunystė“ atsikūręs „EVJO“ kartu su instrumentalistu, klarneto, saksofono ir birbynės meistru prof. P. Narušiu ir dainininke G. Peciukonyte parengė išskirtinę romantinę programą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui ir Lietuvos džiazo 50-mečiui.

 

Po jų „Jaunystės džiazo uosto“ programą pratęs vakaro žvaigždės – Mikael Godee ir Eve Beuvens kvartetas MEQ. Vienas žymiausių Švedijos džiazo saksofonistų Mikael Godee, grojantis grupėse „Corpo“ ir „Änglaspel“, tarptautiniuose festivaliuose pastaraisiais metais dažnai pasirodo kartu su talentinga Belgijos pianiste Eve Beuvens bei kitais žinomais džiazo meistrais – būgnininku Johan Birgenius ir bosinės gitaros atlikėju Magnus Bergström. MEQ kvartetas šiais metais Europos festivalių scenose pristato ir antrąjį savo albumą.

 

Po MEQ Elektrėnų džiazo festivalio scenoje pasirodys lietuviškas džiazo kvartetas – Augustina Vaiginytė (vokalas), Milda Deltuvaitė (fortepijonas), Jonas Filmanavičius (mušamieji), Gabrielius Rimeika (bosinė gitara).

 

21 val. savo muzikinį projektą pristatys L. Sungailienės, V. Pilibavičiaus ir L. Mieldažiaus trio. Ne tik Lietuvos, bet ir užsienio muzikos pasaulyje žinomi džiazo meistrai – trombono virtuozas Vytautas Pilibavičius ir pianistas Leonidas Mieldažis – atliks unikalią programą su folkloro atlikėja, etnomuzikologe Loreta Sungailiene.

 

Šiemetinį džiazo festivalį užbaigs D. Jurevičiaus grupė. Gitaristo ir kompozitoriaus Deimanto Jurevičiaus (Balio) vadovaujamo kolektyvo kūriniuose persipina įvairūs muzikiniai stiliai, papildyti modernios džiazo kalbos koloritais. Grupėje bosine gitara groja Nojus Drąsutis, būgnais – Domantas Razmus, klavišiniais – Domas Žeromskas, trimitu – Mantvydas Leonas Pranulis.

 

Renginį ves Laura Buividavičienė, Saulius ir Jonas –Simonas Čėplos.

 

Į rugpjūčio 25 d. vyksiantį džiazo festivalį „Jaunystės džiazo uostas“ žiūrovai kviečiami atvykti nuo 16 valandos, Elektrėnų kultūros centro aikštėje vyksiantis renginys – nemokamas.

 

Daugiau informacijos:

Vitas Umbrasas, festivalio „Jaunystės džiazo uostas“ organizatorius

Tel. + 370 603 15318

El. p. vitukasu@gmail.com

Rgs
18
An
2018
Kino filmas „Robertėlis“
Rgs 18, 18:00 – 20:00
Rgs
28
Pn
2018
Kino filmas „Luisas ir Ateiviai“
Rgs 28, 17:00 – 18:00
Rgs
30
Sk
2018
Rudens šventė
Rgs 30, 10:00 – 14:00
Spa
4
Kt
2018
GIULIJA – „KELIONĖ PAS TAVE”
Spa 4, 18:00 – 19:00
GIULIJA - „KELIONĖ PAS TAVE”

Seniai pastebėta, kad muzika yra kažkas magiško. Tokia yra dainų autorė ir atlikėja Giulija
bei jos dainos, kurios pasižymi jausmingumu, svajingumu, liūdesiu, džiaugsmu ir gyvenimiška patirtimi.
Kiekviena Giulijos muzikinė kelionė turi tikslą – susitikti su savo muzikos gerbėjais ir klausytojais bei padovanoti savo išskirtinio balso skambėjimą, jausmus ir ilgesį.
Emocijomis spindinti, jausmais spinduliuojanti muzikos šventė jus lydės viso koncerto
metu, nuo pirmų , iki paskutinių akordų.
Koncerto „Kelionė pas tave“ metu girdėsite naujas, nesenai pasirodžiusias dainas ir laiko
patikrintas populiariausias Giulijos dainas, kurios bus atliktos naujovišku, savitu ir tuo pačiu metu įprastu, ausiai maloniu skambesiu.
Tikimės, kad dainininkė Giulija, turinti didžiulę kūrybinę ir sceninę patirtį, savo dainų giliais
tekstais, visiems suprantamomis melodijomis, visada dainuojanti širdimi, nepaliks nei vieno
abejingo.
Su Giulija scenoje pasirodys grupė „Combo Band“ , boso gitara Arūnas Armonas, gitara
Marius Franckevičius, mušamieji Kęstutis Leonavičius, klavišiniai Linas Janušauskas.
Atlikėjaa Giulija nuoširdžiai laukia susitikimo su Jumis, Jūsų mieste !

Spa
9
An
2018
Kinas Kitaip
Spa 9, 9:00 – Spa 12, 17:00