„Ieškok savęs“

Džiaugiamės 2018 metais įgyvendinę Elektrėnų savivaldybės finansuotą visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą “Ieškok savęs”. Šio projekto tikslas – narkotinių ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija ir pagalba jauniems žmonėms atrasti save, atsakyti į rūpimus klausimus, padėti atsispirti neigiamam aplinkos poveikiui.

Viso projekto metu su jaunimu dirbo psichologas, kuris grupinių ir individualių konsultacijų pagalba padėjo jaunuoliams geriau suvokti vyraujančias socialines normas, bendravimo ypatumus, supažindino su emocijų valdymų būdais. Darbe su jaunimu buvo naudojamos įvairios darbo formos ir metodai, kurie patrauklūs jaunimui. Įvairių psichologinio pobūdžio filmų peržiūros ir analizė. Filmo metu jaunuoliams suteikiama proga susidurti su kitokiomis socialinėmis normomis, vertybėmis bei apmąstyti savąsias. Aptarimo metu visi turi progą išsakyti savo mintis ir emocijas, kilusias filmo metu; aptarti neaiškias filmo vietas; suprasti kaip svarbu įsigilinti į paslėptas reikšmes, simbolius ir juos išsiaiškinti, aptarti su kitais.

,,Emocijų valdymas“ – dalyviai interaktyvių veiklų (diskusijų, vaidinimo ir žaidimo) metu aptarė savo naudojamus ir/ar žinomus emocijų valdymo būdus, išskyrė naudingiausius, sužinojo kaip elgtis ir suvaldyti save situacijose, kuomet užplūsta stiprios emocijos.

Veikloje ,,Efektyvus bendravimas“ – dalyviai sužino apie bendravimo psichologijoje išskiriamus bendravimo kliuvinius“, buvo siekiama, jog dalyviai mokytųsi dažniau pastebėti, kokiu būdu jie bendrauja su aplinkiniais, atpažinti netinkamus bendravimo būdus ir juos keisti.
Individualios  konsultacijos  vyko su užsiregistravusiais dalyviais. Individualiose konsultacijose buvo aptariamos įvairios, jaunimą dominančios temos, ieškomi sprendimo būdai, keliama motyvacija, mokomasi suprasti save ir suvaldyti emocijas, o kartais tiesiog išklausyti.
Taip pat labai džiaugiamės sulaukę pagalbos iš LIMSA (Lietuvos medicinos studentų asociacijos), kurie jaunimą konsultavo lytiškumo klausimais, atsakė į „nepatogius“ klausimus ir suteikė daug naudingos informacijos.

Prie mūsų projekto „Ieškok savęs“ prisidėjo ir Elektrėnų sveikatos biuras, kuris kartą per savaitę konsultuodavo jaunimą sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo, svorio reguliavimo, pirmosios pagalbos suteikimo klausimais. Supažindino jaunus žmones su kraujospūdžio aparatu, nikotino kiekį organizme nustatančiu aparatu.

Taip pat turėjome svečių  iš antidopingo agentūros, kurie mielai sutiko susitikti su jaunimu ir supažindino su antidopingo kodekso nuostatomis, tarptautinio standarto nuostatomis.
Daug gražių emocijų patyrėme: mokėmės vieni iš kitų, diskutavome, bendravome individualiai ir grupelėse, lankėmės kituose jaunimo centruose, diskusijų festivaliuose, renginiuose, mokėmės organizuoti renginius, dirbti komandoje, pažinome kitus ir save.

Pasibaigus projektui, veiklos nesibaigia, nes jaunimas tarsi kempinė, kuri turi būti pripildoma naujomis emocijomis, išgyvenimais ir informacija!

Share Button

„TU ATEIK Į PASIMATYMĄ“ Auksinės Benjamino Gorbulskio dainos

 

„Tu ateik į pasimatymą“ – šia legendine Benjamino Gorbulskio dainos eilute į nepaprastai šiltą, jaukų pasirodymą kviečia auksiniai balsai – Evelina Sašenko ir Liudas Mikalauskas, drauge su pučiamųjų instrumentų sekstetu „Brass bravo“. Puikiai žinomas dainas: „Mėlynaki Nemunėli“, „Ant senos palangės“, „Oi, motinėle“ ir kitas, solistai papildys nuotaikingais pasakojimais iš kompozitoriaus gyvenimo. Anekdotai ir sparnuotos frazės, dėl kurių B. Gorbulskis buvo ne mažiau žinomas nei dėl savo kūrybos, privers nusišypsoti ir bent vienam vakarui nusikelti į dar visai ne senus, nuotaikingos ir romantiškos muzikos laikus.

Kviečiame visus į nuotaikingą koncertą Elektrėnų kultūros centre,  gruodžio 30 d., 14 val.

Bilietai ( 9 € – 13 € ) parduodami kultūros centro kasoje.

 

Share Button

„Future Shorts“ Elektrėnuose | Naktinis seansas

Trumpametražių filmų festivalis „Futute Shorts“ atvyksta į Elektrėnus!
Seansas vyks Kultūros centro kieme, po atviru dangumi. Vaišinsimės šilta arbata, kava ir mėgausimės geru kinu!

Interaktyvus trumpametražių filmų festivalis „Future Shorts“, pristatys vasaros sezoną, kuriame žiūrovų lauks net penkių trumpametražių filmų premjeros iš visos Europos.

Trumpų filmų festivalis „Future Shorts“ rodo aktualiausius trumpametražius filmus iš viso pasaulio ir įrodo, kad kinas – tai ne vien tamsi patalpa, keturios sienos ir atlenkiamos kėdės. Read more “„Future Shorts“ Elektrėnuose | Naktinis seansas”

Share Button

50 metų sukaktį mininti „Jaunystė“ kviečia į džiazo uostą Elektrėnuose

Rugpjūčio 25 dieną Elektrėnai visiems melomanams siūlo švartuotis „Jaunystės džiazo uoste“ – tokiu vardu šiemet pakrikštytas kasmetinis džiazo festivalis „Jaunystė“, tradiciškai vykstantis paskutinį vasaros šeštadienį. Pasak šventės organizatorių, uosto simbolis pasirinktas neatsitiktinai – džiazo gerbėjai kviečiami sugrįžti į miestą, kuris prieš 50 metų išplukdė Lietuvos džiazo renginius į tarptautinius vandenis.

 

„Šiandien daugelis ne tik mūsų šalies, bet ir užsienio melomanų žino Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Birštone vykstančius džiazo festivalius. Didžiuojamės, kad Elektrėnai krikštijami tokių renginių lopšiu – 1968 metais čia įvyko pirmasis Lietuvoje džiazo festivalis „Jaunystė“, suteikęs impulsą šio stiliaus populiarinimui. Keliems dešimtmečiams pamiršta, „Jaunystė“ atgimė prieš 11 metų ir nuo to laiko paskutinį vasaros šeštadienį Elektrėnai vėl tampa Lietuvos džiazo sostine“, – sakė vienas festivalio „Jaunystė“ organizatorių Vitas Umbrasas.

 

Pasak V. Umbraso, minint festivalio 50 metų sukaktį, šiemet „Jaunystės džiazo uoste“ netrūks nei jaunų, nei Lietuvos ir užsienio muzikos gerbėjams žinomų džiazo atlikėjų bei kolektyvų.

 

Elektrėnų kultūros centro aikštėje vyksiantį nemokamą renginį 16 val. „apšildys“ jaunieji Lietuvos džiazo talentai.

 

Po jų scenoje pasirodys Baiba ir Pauliaus Zdanavičiaus grupė. Iš Latvijos kilusi vokalistė Baiba Skurstene-Serdiukė, jau 13 metų tęsianti atlikėjos karjerą Lietuvoje, po ilgos pertraukos vėl išbandys savo galimybes džiazo srityje. Jai talkins patyrę įvairialypės muzikos atlikėjai – trimito ir fliugelhorno meistras Vytautas Skudas, klavišininkas bei kompozitorius Paulius Zdanavičius. Bosine gitara gros Tomas Maslauskas, o mušamųjų partijas atliks Augustas Baronas.

 

18 val. festivalio programą pratęs Eugenijaus Vedecko vadovaujamas džiazo orkestras „EVJO“, pasirodysiantis kartu su prof. Pranciškumi Narušiu ir Gintare Peciukonyte. „EVJO“ (ex – „The Magic Time Orchestra“) – 25-erių metų E. Vedecko darbo su bigbendais rezultatas, apjungiantis jaunatvišką entuziazmą ir solidų profesionalumą. Šių metų festivaliui „Jaunystė“ atsikūręs „EVJO“ kartu su instrumentalistu, klarneto, saksofono ir birbynės meistru prof. P. Narušiu ir dainininke G. Peciukonyte parengė išskirtinę romantinę programą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui ir Lietuvos džiazo 50-mečiui.

 

Po jų „Jaunystės džiazo uosto“ programą pratęs vakaro žvaigždės – Mikael Godee ir Eve Beuvens kvartetas MEQ. Vienas žymiausių Švedijos džiazo saksofonistų Mikael Godee, grojantis grupėse „Corpo“ ir „Änglaspel“, tarptautiniuose festivaliuose pastaraisiais metais dažnai pasirodo kartu su talentinga Belgijos pianiste Eve Beuvens bei kitais žinomais džiazo meistrais – būgnininku Johan Birgenius ir bosinės gitaros atlikėju Magnus Bergström. MEQ kvartetas šiais metais Europos festivalių scenose pristato ir antrąjį savo albumą.

 

Po MEQ Elektrėnų džiazo festivalio scenoje pasirodys lietuviškas džiazo kvartetas – Augustina Vaiginytė (vokalas), Milda Deltuvaitė (fortepijonas), Jonas Filmanavičius (mušamieji), Gabrielius Rimeika (bosinė gitara).

 

21 val. savo muzikinį projektą pristatys L. Sungailienės, V. Pilibavičiaus ir L. Mieldažiaus trio. Ne tik Lietuvos, bet ir užsienio muzikos pasaulyje žinomi džiazo meistrai – trombono virtuozas Vytautas Pilibavičius ir pianistas Leonidas Mieldažis – atliks unikalią programą su folkloro atlikėja, etnomuzikologe Loreta Sungailiene.

 

Šiemetinį džiazo festivalį užbaigs D. Jurevičiaus grupė. Gitaristo ir kompozitoriaus Deimanto Jurevičiaus (Balio) vadovaujamo kolektyvo kūriniuose persipina įvairūs muzikiniai stiliai, papildyti modernios džiazo kalbos koloritais. Grupėje bosine gitara groja Nojus Drąsutis, būgnais – Domantas Razmus, klavišiniais – Domas Žeromskas, trimitu – Mantvydas Leonas Pranulis.

 

Renginį ves Laura Buividavičienė, Saulius ir Jonas –Simonas Čėplos.

 

Į rugpjūčio 25 d. vyksiantį džiazo festivalį „Jaunystės džiazo uostas“ žiūrovai kviečiami atvykti nuo 16 valandos, Elektrėnų kultūros centro aikštėje vyksiantis renginys – nemokamas.

 

Daugiau informacijos:

Vitas Umbrasas, festivalio „Jaunystės džiazo uostas“ organizatorius

Tel. + 370 603 15318

El. p. vitukasu@gmail.com

Share Button