Muzika garsiau’19

ŠIEMET DAR GARSIAU

>> Esate neseniai pradėjusi groti grupė ar atlikėjas? 
> Ieškote progos užlipti ant scenos ir padidinti savo gerbėjų ratą? 
>> Norite susipažinti su kitais muzikantais ir susirungti tarpusavyje?
Jei visa tai Jums tinka – REGISTRUOKIS iki liepos 14 d. ir mes su Jumis susisieksime!
DALYVIO ANKETA > čia

Prizai laimėjusiai grupei: 500 eur. muzikinei karjerai vystyti, bilietai į “LOFTAS fest’19”, galimybė pasirodyti Lofto scenoje, kiti rėmėjų prizai, apie kuriuos vėliau!

O jeigu nemuzikuoji, mes vis tiek TAVĘS laukiam!

Renginio metu, visą dieną, ant marių krantų vyks įvairios veiklos: 
Tinklinio varžybos, diskusijos, vandens pramogos, galėsite įsigyti maisto ir gėrimų. Veiklų sąrašas tik platės, tad sekite naujienas! Daugiau informacijos – čia

Share Button

„Jaunimo bamba“

Š. m. vasario 7 d. Elektrėnų kultūros centro, Atviro jaunimo centro ir Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenių nariai, bei lankytojai įgyvendindami Active Citizens programos socialinį bendruomenių projektą  (angl. k. Social action projects)  įrengė poilsio/bendravimo zoną Elektrėnų kultūros centro fojė – „Jaunimo bamba“. Įgyvendinant šį projektą buvo organizuojami susitikimai „workshop‘ai“, diskusijos su bendruomenių nariais. Active Citizens skatina bendruomenių inicijuojamus socialinius pokyčius. Ji motyvuoja bendruomenių narius prisiimti atsakomybę už savo aplinką bei socialinius poreikius ir suteikia jiems reikalingas žinias, įgūdžius bei patirtį.

Organizuojant ir vykdant poilsio zonos įrengimo darbus, įtraukiant artimiausių bendruomenių narius, tikslas pagerinti kaimynystėje veikiančių bendruomenių (organizacijų kaimynų) bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius buvo pasiektas. Norisi pasidžiaugti, kad tai tik pabaigos pradžia, nes bendraujant, veikiant kartu kyla daug gerų idėjų, kurias įgyvendinti padės sukurti tvarūs ir geri santykiai.

Tuo pačiu, mes parodome, kad aktyvumas bendruomenėje yra ne našta, o galimybė. Galimybė kurti ir gerinti jus supančią aplinką, galimybė kurti bendravimo ir bendradarbiavimo tinklus su kitais bendruomenės nariais. Kartu mes galime daugiau, kartu mes galime geriau.

ActiveCitizensLT Facilitator’iai

Share Button

„Ieškok savęs“

Džiaugiamės 2018 metais įgyvendinę Elektrėnų savivaldybės finansuotą visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą “Ieškok savęs”. Šio projekto tikslas – narkotinių ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija ir pagalba jauniems žmonėms atrasti save, atsakyti į rūpimus klausimus, padėti atsispirti neigiamam aplinkos poveikiui.

Viso projekto metu su jaunimu dirbo psichologas, kuris grupinių ir individualių konsultacijų pagalba padėjo jaunuoliams geriau suvokti vyraujančias socialines normas, bendravimo ypatumus, supažindino su emocijų valdymų būdais. Darbe su jaunimu buvo naudojamos įvairios darbo formos ir metodai, kurie patrauklūs jaunimui. Įvairių psichologinio pobūdžio filmų peržiūros ir analizė. Filmo metu jaunuoliams suteikiama proga susidurti su kitokiomis socialinėmis normomis, vertybėmis bei apmąstyti savąsias. Aptarimo metu visi turi progą išsakyti savo mintis ir emocijas, kilusias filmo metu; aptarti neaiškias filmo vietas; suprasti kaip svarbu įsigilinti į paslėptas reikšmes, simbolius ir juos išsiaiškinti, aptarti su kitais.

,,Emocijų valdymas“ – dalyviai interaktyvių veiklų (diskusijų, vaidinimo ir žaidimo) metu aptarė savo naudojamus ir/ar žinomus emocijų valdymo būdus, išskyrė naudingiausius, sužinojo kaip elgtis ir suvaldyti save situacijose, kuomet užplūsta stiprios emocijos.

Veikloje ,,Efektyvus bendravimas“ – dalyviai sužino apie bendravimo psichologijoje išskiriamus bendravimo kliuvinius“, buvo siekiama, jog dalyviai mokytųsi dažniau pastebėti, kokiu būdu jie bendrauja su aplinkiniais, atpažinti netinkamus bendravimo būdus ir juos keisti.
Individualios  konsultacijos  vyko su užsiregistravusiais dalyviais. Individualiose konsultacijose buvo aptariamos įvairios, jaunimą dominančios temos, ieškomi sprendimo būdai, keliama motyvacija, mokomasi suprasti save ir suvaldyti emocijas, o kartais tiesiog išklausyti.
Taip pat labai džiaugiamės sulaukę pagalbos iš LIMSA (Lietuvos medicinos studentų asociacijos), kurie jaunimą konsultavo lytiškumo klausimais, atsakė į „nepatogius“ klausimus ir suteikė daug naudingos informacijos.

Prie mūsų projekto „Ieškok savęs“ prisidėjo ir Elektrėnų sveikatos biuras, kuris kartą per savaitę konsultuodavo jaunimą sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo, svorio reguliavimo, pirmosios pagalbos suteikimo klausimais. Supažindino jaunus žmones su kraujospūdžio aparatu, nikotino kiekį organizme nustatančiu aparatu.

Taip pat turėjome svečių  iš antidopingo agentūros, kurie mielai sutiko susitikti su jaunimu ir supažindino su antidopingo kodekso nuostatomis, tarptautinio standarto nuostatomis.
Daug gražių emocijų patyrėme: mokėmės vieni iš kitų, diskutavome, bendravome individualiai ir grupelėse, lankėmės kituose jaunimo centruose, diskusijų festivaliuose, renginiuose, mokėmės organizuoti renginius, dirbti komandoje, pažinome kitus ir save.

Pasibaigus projektui, veiklos nesibaigia, nes jaunimas tarsi kempinė, kuri turi būti pripildoma naujomis emocijomis, išgyvenimais ir informacija!

Share Button

Tarptautiniai mokymai „Making culture gr8 again”

„Išlaikyti kultūrinį paveldą nėra sunku, tačiau padaryti ji patrauklų, prieinamą ir aktualų visiems žmonėms – geba ne visi“ – teigia „Making culture gr8 again” mokymų dalyvė Vilija.  Prasidėję lapkričio 24 dieną ir trukę 8 dienas, mokymai, organizuojami Politikos tyrimų ir analizės instituto, žadėjo dalyviams parodyti, kaip sudominti jaunus žmones per 7 sekundes. Ar pavyko?

Gyvenant 21-ame amžiuje, technologijos užima vis didesnę dalį mūsų gyvenimo, todėl pažinti kultūros paveldą technologijų pagalba jaunam žmogui atrodo ypač patrauklu. Mokymų metu buvo siekiama suteikti dalyviams žinių, kaip rasti įdomių ir kokybiškų užsiėmimų kultūros srityje, siekiant įtraukti ir sudominti jaunus žmones.

Sakoma, jog reikia mokytis iš svetimų klaidų arba imti patirtį iš gerųjų pavyzdžių. Mokymų dalyviai buvo supažindinti su Kaune, Europos kultūros sostinėje 2020m., vykdomomis veiklomis skatinančiomis kultūros paveldą ir juo domėtis. Dalyvis Aidas sako, jog „svarbiausia, ką išsinešiau, tai kaip galima pasitelkti kultūrinį paveldą dirbant su jaunais asmenimis, tautinėmis mažumomis ir atvykusiais asmenimis iš kitų valstybių. Kaip #kartu įsitraukti į bendras veiklas. Visas šias žinias galėsiu panaudoti programoje @ActiveCitizens, kur dirbame su bendruomenėmis. Ir atstovaudamas jaunus asmenis @LiJOT.”

Vienas iš mokymų tikslų buvo suteikti žinias apie Erasmus+ projektų rašymą bei vykdymą kultūros srityje. Kaip užtikrinti projekto sėkmę, kokių priemonių reikia imtis ir kaip dirbti su tuo, kas naudinga ir tinkama kiekvienam. Vilija teigia, jog pažadas sudominti jaunimą per 7 sekundes buvo įvykdytas – pasirodo – tai nėra taip sunku – „visa ši patirtis mokymuose atnešė naudą darbo srityje, kuriant naujus projektus, taip pat padidino naujų idėjų sąrašą, praplėtė tarptautinių partnerių tinklą ir paskatino judėti pirmyn.”

Tad pirmyn, nepamirštant žvelgti atgal į kultūros paveldą!

Tarptautinis mokymų seminaras „Making culture gr8 again” finansuotas Europos Komisijos programos Erasmus +.

Share Button

„Future Shorts“ Elektrėnuose | Naktinis seansas

Trumpametražių filmų festivalis „Futute Shorts“ atvyksta į Elektrėnus!
Seansas vyks Kultūros centro kieme, po atviru dangumi. Vaišinsimės šilta arbata, kava ir mėgausimės geru kinu!

Interaktyvus trumpametražių filmų festivalis „Future Shorts“, pristatys vasaros sezoną, kuriame žiūrovų lauks net penkių trumpametražių filmų premjeros iš visos Europos.

Trumpų filmų festivalis „Future Shorts“ rodo aktualiausius trumpametražius filmus iš viso pasaulio ir įrodo, kad kinas – tai ne vien tamsi patalpa, keturios sienos ir atlenkiamos kėdės. Read more “„Future Shorts“ Elektrėnuose | Naktinis seansas”

Share Button

50 metų sukaktį mininti „Jaunystė“ kviečia į džiazo uostą Elektrėnuose

Rugpjūčio 25 dieną Elektrėnai visiems melomanams siūlo švartuotis „Jaunystės džiazo uoste“ – tokiu vardu šiemet pakrikštytas kasmetinis džiazo festivalis „Jaunystė“, tradiciškai vykstantis paskutinį vasaros šeštadienį. Pasak šventės organizatorių, uosto simbolis pasirinktas neatsitiktinai – džiazo gerbėjai kviečiami sugrįžti į miestą, kuris prieš 50 metų išplukdė Lietuvos džiazo renginius į tarptautinius vandenis.

 

„Šiandien daugelis ne tik mūsų šalies, bet ir užsienio melomanų žino Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Birštone vykstančius džiazo festivalius. Didžiuojamės, kad Elektrėnai krikštijami tokių renginių lopšiu – 1968 metais čia įvyko pirmasis Lietuvoje džiazo festivalis „Jaunystė“, suteikęs impulsą šio stiliaus populiarinimui. Keliems dešimtmečiams pamiršta, „Jaunystė“ atgimė prieš 11 metų ir nuo to laiko paskutinį vasaros šeštadienį Elektrėnai vėl tampa Lietuvos džiazo sostine“, – sakė vienas festivalio „Jaunystė“ organizatorių Vitas Umbrasas.

 

Pasak V. Umbraso, minint festivalio 50 metų sukaktį, šiemet „Jaunystės džiazo uoste“ netrūks nei jaunų, nei Lietuvos ir užsienio muzikos gerbėjams žinomų džiazo atlikėjų bei kolektyvų.

 

Elektrėnų kultūros centro aikštėje vyksiantį nemokamą renginį 16 val. „apšildys“ jaunieji Lietuvos džiazo talentai.

 

Po jų scenoje pasirodys Baiba ir Pauliaus Zdanavičiaus grupė. Iš Latvijos kilusi vokalistė Baiba Skurstene-Serdiukė, jau 13 metų tęsianti atlikėjos karjerą Lietuvoje, po ilgos pertraukos vėl išbandys savo galimybes džiazo srityje. Jai talkins patyrę įvairialypės muzikos atlikėjai – trimito ir fliugelhorno meistras Vytautas Skudas, klavišininkas bei kompozitorius Paulius Zdanavičius. Bosine gitara gros Tomas Maslauskas, o mušamųjų partijas atliks Augustas Baronas.

 

18 val. festivalio programą pratęs Eugenijaus Vedecko vadovaujamas džiazo orkestras „EVJO“, pasirodysiantis kartu su prof. Pranciškumi Narušiu ir Gintare Peciukonyte. „EVJO“ (ex – „The Magic Time Orchestra“) – 25-erių metų E. Vedecko darbo su bigbendais rezultatas, apjungiantis jaunatvišką entuziazmą ir solidų profesionalumą. Šių metų festivaliui „Jaunystė“ atsikūręs „EVJO“ kartu su instrumentalistu, klarneto, saksofono ir birbynės meistru prof. P. Narušiu ir dainininke G. Peciukonyte parengė išskirtinę romantinę programą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui ir Lietuvos džiazo 50-mečiui.

 

Po jų „Jaunystės džiazo uosto“ programą pratęs vakaro žvaigždės – Mikael Godee ir Eve Beuvens kvartetas MEQ. Vienas žymiausių Švedijos džiazo saksofonistų Mikael Godee, grojantis grupėse „Corpo“ ir „Änglaspel“, tarptautiniuose festivaliuose pastaraisiais metais dažnai pasirodo kartu su talentinga Belgijos pianiste Eve Beuvens bei kitais žinomais džiazo meistrais – būgnininku Johan Birgenius ir bosinės gitaros atlikėju Magnus Bergström. MEQ kvartetas šiais metais Europos festivalių scenose pristato ir antrąjį savo albumą.

 

Po MEQ Elektrėnų džiazo festivalio scenoje pasirodys lietuviškas džiazo kvartetas – Augustina Vaiginytė (vokalas), Milda Deltuvaitė (fortepijonas), Jonas Filmanavičius (mušamieji), Gabrielius Rimeika (bosinė gitara).

 

21 val. savo muzikinį projektą pristatys L. Sungailienės, V. Pilibavičiaus ir L. Mieldažiaus trio. Ne tik Lietuvos, bet ir užsienio muzikos pasaulyje žinomi džiazo meistrai – trombono virtuozas Vytautas Pilibavičius ir pianistas Leonidas Mieldažis – atliks unikalią programą su folkloro atlikėja, etnomuzikologe Loreta Sungailiene.

 

Šiemetinį džiazo festivalį užbaigs D. Jurevičiaus grupė. Gitaristo ir kompozitoriaus Deimanto Jurevičiaus (Balio) vadovaujamo kolektyvo kūriniuose persipina įvairūs muzikiniai stiliai, papildyti modernios džiazo kalbos koloritais. Grupėje bosine gitara groja Nojus Drąsutis, būgnais – Domantas Razmus, klavišiniais – Domas Žeromskas, trimitu – Mantvydas Leonas Pranulis.

 

Renginį ves Laura Buividavičienė, Saulius ir Jonas –Simonas Čėplos.

 

Į rugpjūčio 25 d. vyksiantį džiazo festivalį „Jaunystės džiazo uostas“ žiūrovai kviečiami atvykti nuo 16 valandos, Elektrėnų kultūros centro aikštėje vyksiantis renginys – nemokamas.

 

Daugiau informacijos:

Vitas Umbrasas, festivalio „Jaunystės džiazo uostas“ organizatorius

Tel. + 370 603 15318

El. p. vitukasu@gmail.com

Share Button

Namas ant ratų mokė tausoti aplinką

Elektrėnuose ir Vievyje apsilankęs unikalus namas ant ratų sulaukė gyventojų dėmesio ir susidomėjimo. Miestiečiai apžiūrėjo nematytą namo interjerą, kuris sukurtas iš įvairių nebenaudojamų, bet perdarytų ir atnaujintų daiktų. Lankytojai galėjo pasisemti naujų idėjų, kaip kūrybingai iš turimų rakandų susikurti naują, įdomų namų interjerą. Read more “Namas ant ratų mokė tausoti aplinką”

Share Button

Unikalus namas ant ratų apsilankys Elektrėnuose bei Vievyje

 

Gegužės 5 d. 10 val. į Elektrėnus, adresu Draugystės g. 2 bei 14.30 val. į Vievio turgaus aikštę atvyks iš įvairių senų nenaudojamų daiktų sukurtas namas ant ratų. Šis unikalus mobilus namas, kuris sukurtas įgyvendinant projektą „Darnūs namai“, lankysis 60-tyje Lietuvos savivaldybių. Turo metu gyventojai bus šviečiami apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Read more “Unikalus namas ant ratų apsilankys Elektrėnuose bei Vievyje”

Share Button

Nuotakos akmenys

Share Button

„Otelas“ Elektrėnuose

Ši V. Šekspyro „Otelo“ interpretacija nagrinėja post-sovietinio palikimo ir žmogaus tragiškumo santykį, todėl spektaklis rodomas ne teatro scenoje, o kassyk vis kitame daugiabučio bute. Klasikinė tragedija čia prasideda jau pagrindiniams veikėjams išvykus toli nuo gimtojo miesto, toli nuo savo tėvynės ir nuo valdžios. Taip pat bute įsikūrusios dvi jaunos poros – Otelas su Dezdemona ir Jagas su Emilija – mėgina sugyventi, tačiau viena pora pradeda gadinti kitos gyvenimą ir viskas išvirsta į karštligišką sapną. Žiūrovai stebi spektaklio veiksmą, kuris vyksta visame bute. Nors veiksmas vyksta labai arti žiūrovo, spektaklis turi visas „keturias sienas“. Žiūrovas tarsi nematomas patiria veikėjų, gyvenančių viename iš tūkstančių mažų butų, išgyvenimus ir tragišką lemtį.

Premjera 2018 m. kovo 8, 9 ir 16 dienomis.

Režisierius Gildas Aleksa
Šviesų ir scenografijos dailininkas Aistis Lansbergas
Vaidina: Karolis Kasperavičius, Milda Naudžiūnaitė, Matas Dirginčius, Milda Jonaitytė.

Bilietus įsigyti galite tik internetu: https://goo.gl/R7mKfv
Įsigijus juos, registruokitės el.p.: nkgteatronas@gmail.com nurodydami savo telefono numerį ir spektaklio datą.
Apie tikslią vietą būsite informuoti asmeniškai.

Share Button