Ansamblis ir folklorinė kapela „Runga“

Ansamblis įkurtas 1985 m. Etnografinių ansamblių šventės „Skamba, skamba kankliai“ dalyvis. Kolektyvas paruošęs nemažai koncertinių programų, su kuriomis koncertuoja įvairiuose Lietuvos kampeliuose. Kolektyvas turi paruošęs romansų vakarų programą.

2005 m. folklorinis ansamblis atšventė kūrybinės veiklos dvidešimtmetį.

Instrumentinė grupė „Runga“ – Lietuvos televizijos laidos „Duokim garo“ prizininkė.

Elektrėnų folklorinis ansamblis susibūrė prieš trisdešimt metų.Tai buvo jaunų entuziastų grupė, kuri stengėsi skleisti tautiškumą, puoselėti senąsias tradicijas, kelti į aukštį lietuvybės ugnelę šiame internacionaliniame tarybiniame mieste. Dainavome visų regionų dainas. Vėliau, atgavus Lietuvos nepriklausomybę, pradėjome propaguoti Dzūkijos regiono (kurio pakrašty gyvename) ir Elektrėnų krašto dainas, papročius.Tada ir pasivadinome „Runga“, nes Runga – tai upelis, tekėjęs mūsų žemėje iš šaltinių prieš saulę ir turintis mistinių galių.

Mūsų koncertinė veikla labai intensyvi. Organizuojame savo savivaldybėje kalendorines šventes,ruošiame vakarones, romansų vakarus, dalyvaujame vietinio muziejaus, bibliotekos, kultūros centro, mokyklų renginiuose. Draugaujame su daug kitų folklorinių ansambliu ir kapelų iš įvairių Lietuvos kampelių. Per visą savo gyvavimo laikotarpį sudalyvavome visose Dainų šventėse, daug sykių festivalyje „Skamba kankliai“, Vilniaus Kaziuko mugėse, televizijos varžytuvėse „Duokim garo“. Teko būti tarptautinio folkloro festivalio Nidoje „Tek saulužė ant maračių 2012“ dalyviais. Kapela keletą kartų ten grojo sezono atidaryme. Savivaldybės remiami ne kartą lankėmės Lenkijoje. Kapela pasiekė ir Ausrtiją.

Tikimės, jog mūsų veikla – tai tas puoselėjamas grūdas, palaikantis tautos gyvastį.

Ansamblio vadovė Giedrė Blažonienė

Kapelos vadovas Juozas Stabingis

Daugiau naujienų apie ,,Runga” čia. 

Share Button